هیچ محصولی یافت نشد.

وقتی اتومبیل استارت می خورد، فلایویل به حرکت درمی آید و در نتیجه آن میل لنگ و شاتون و پیستون هم حرکت می کنند. در ادامه سوپاپ های دود و هوا باز می شوند و سوخت و هوا وارد سیلندر می شود. شمعی که درون سیلندر قرار دارد جرقه می زند و مخلوط سوخت و هوا را می سوزاند. دود حاصل از این احتراق از طریق منیفولد (Manifold) یا چند راهی به خارج از خودرو هدایت می شود. چرخه احتراق مورد نیاز برای حرکت خودرو نیاز به ورود هوا و خروج دود دارد، که توسط منیفولدهای هوا و دود امکان پذیر می شود. اگر منیفولد در خودروها وجود نداشته باشد، دود حاصل از احتراق از کاپوت خارج می شود و باعث خفگی سرنشینان می شود. علاوه بر این صدای خروج دود بسیار زیاد است و بجز آن نمی توان صدایی را شنید. کاهش این صدا یکی از وظایف اگزوز اتومبیل است. اما وظیفه هدایت دود به سمت اگزوز با منیفولد است و کم کردن صدا کاملا به حضور منیفولد وابسته است.

وظایف منیفولد ساوانا

هوای مورد نیاز برای ایجاد احتراق توسط منیفولد هوا به سمت سیلندر هدایت می شود و پس از انجام عمل احتراق، دود تولید شده در این فرآیند توسط سوپاپ به سمت منیفولد دود هدایت می شود. منیفولد دود به منبع اگزوز متصل است و از این طریق دود را به بیرون از خودرو هدایت می کند.

جایگاه منیفولد در خودرو ساوانا

منیفولد دود در موتورهای خطی در کنار هم و پشت موتور قرار می گیرد و در موتورهای خورجینی، در قسمت انتهای موتور به هر یک از سیلندرها متصل می شود. منیفولد هوا معمولا در سمت بالایی ریل سوخت و نزدیک به دریچه گاز و هواکش موتور قرار می گیرد.

انواع منیفولد ساوانا

به طور کلی هر خودرو دارای دو منیفولد است. که شامل منیفولد هوا یا ورودی و منیفولد دود یا خروجی می شود. در ادامه به معرفی کامل هر یک از این منیفولدها می پردازیم.

منیفولد هوا یا ورودی

منیفولد هوا یا منیفولد ورودی وظیفه انتقال هوای مورد نیاز برای احتراق موتور را بر عهده دارد. این نوع منیفولد به بهینه سازی قدرت، گشتاور موتور و مصرف سوخت کمک می کند. منیفولدهای ورودی دارای دو مسیر هستند. یکی از مسیرها برای ورودی هوا با دور موتور بالا و دیگری برای ورود هوا با دور موتور پایین است. این منیفولد دو لوله با طول های متفاوت دارد. هرچه لوله ورودی بلندتر باشد دور موتور کمتر است و هرچه لوله ورودی کوتاه تر باشد، دور موتور بیشتر است.

منیفولد دود یا خروجی

منیفولد دود یا منیفولد خروجی وظیفه انتقال دود و گازهای ناشی از احتراق درون بلوک سیلندر، به سیستم اگزوز است، تا در نهایت از طریق اگزوز از اتومبیل خارج شود. منیفولد خروجی از یک طرف به سیلندر و از طرف دیگر به اگزوز متصل است. اتصال منیفولد دود با سیلندر از طریق یک واشر آب بندی است، اما برای اتصال به سیستم اگزوز از یک واشر منعطف سربی استفاده می شود. چون موتور روی دست اندازها تکان می خورد این واشر منعطف سربی اتصال درست و همیشگی منیفولد و سیستم اگزوز را حفظ می کند تا بدون نشتی و اشکال، انتقال دود انجام شود.

جنس منیفولد هوا و دود

منیفولد دود و هوا معمولا از جنس یکسانی ساخته می شوند. چدن یکی از معمول ترین جنس ها برای ساخت منیفولدها است، اما در بعضی موارد از جنس آلومینیوم، کروم و سرامیک هم ممکن است ساخته شوند. برای ساخت منیفولد دود از فولادهای نسوز هم می توان استفاده کرد اما به علت قیمت تمام شده بالاتر، چدن همچنان بیشترین انتخاب است.

 علائم خرابی منیفولد ساوانا

منیفولدها هم مانند دیگر قطعات خودرو پس از مدتی دچار استهلاک و خرابی می شوند. بعضی از اشکالات و خرابی ها قابل تعمیر هستند و برخی دیگر به تعویض قطعه ختم می شوند. در ادامه به تعدادی از نشانه های خرابی منیفولد اشاره خواهیم کرد.

کاهش قدرت موتور و اشکال در شتاب گیری

اگر منیفولد خراب باشد، موتور خودرو برای دریافت هوای مورد نیاز و خروج دود از محفظه احتراق دچار مشکل می شود. که همین امر در بازدهی موتور به شدت تاثیر می گذارد. این تاثیر را می توان در کاهش قدرت موتور و به صورت ویژه در زمان شتاب گیری مشاهده کرد.

صدای منیفولد

اگر منیفولد دچار شکستگی و یا ترک شود سر و صدا ایجاد می کند. که این سر و صدا به خصوص در زمان سرعت گرفتن و بالا رفتن دور موتور شدت می گیرد.

دیر خاموش شدن موتور

چون تخلیه دود از سیلندر درست انجام نمی شود. وقتی سوییچ را می بندیم خودرو دیرتر خاموش می شود، تا دود از خودرو خارج شود.

افزایش دمای موتور

یکی از عوامل کاهش دمای موتور، خروج دودها و گازای ناشی از احتراق است. اگر این خروج دود به درستی انجام شود، دمای موتور هم کاهش پیدا نمی کند.

وجود روغن در منیفولد

در بعض از مواقع امکان ورود روغن از موتور به درون منیفولد دود وجود داردو در این حالت ذرات سنگین روغن به دیواره ها می چسبند تا به به موتور برگردند. اما اگر مقدار روغن بیشتر باشد، مسیر خروج دود را می بندد و اجازه کارکرد درست منیفولد را نمی دهد.

داغ شدن منیفولد

در حالت معمول منیفولد چون محل عبور بخارات داغ احتراق است، دمای بالایی دارد. اما اگر این گرما بیشتر از حد تحمل آلیاژ شود، نشان دهنده اشکال در واشرهای منیفولد است. این مسئله باعث بالاتر رفتن دمای موتور هم می شود.

 هوا کشیدن منیفولد

اگر آب بندی منیفولد به درستی انجام نشود، منیفولد دچار نشتی هوا می شود و موتور با کاهش توان روبرو می شود. این اشکال در زمان فشار دادن پدال گاز محسوس است.

ترک خوردن منیفولد

ترک خوردن منیفولد می تواند بر اثر تصادفات و ضربات شدید باشد و یا شستن منیفولد با آب سرد در زمانی که دمای آن هنوز بالا است. در هر حال این اشکال راندمان منیفولد را کاهش می دهد و باید آن را تعویض کرد.

نشت مایع خنک کننده

واشر منیفولد مایع خنک کننده رادیاتور را هم آب بندی می کند. در صورت بروز مشکل برای این واشر شاهد خروج بخار از موتور هستید و بوی مایع رادیاتور احساس می شود.

سوختن واشر منیفولد

واشر منیفولد به علت قرارگیری دائم در معرض حرارت. به مرور دچار اسنهلاک می شود. در صورت خراب شدن واشر منیفولد میزان درست هوای ورودی و خروجی به هم خواهد خورد و همین امر در عملکرد موتور اشکال ایجاد خواهد کرد.

مطالب مرتبط

بخاری ساوانا | شمع ساوانا | ECU ساوانا | منیفولد ساوانا | گیربکس ساوانا | سنسور ساوانا | پلوس ساوانا | فرمان ساوانا | دسته‌موتور ساوانا | شیشه ساوانا