هیچ محصولی یافت نشد.

مبدل کاتالیستی یا کاتالیزور یک بخش از سیستم اگزوز خودرو است. این قطعه وظیفه دارد از میزان سمی بودن و آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز بکاهد تا آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود. وقتی موتور خودرو روشن می شود، گازهای خروجی مانند مونوکسید کربن، هیدرو کربن ها و اکسیدهای نیتروژن دمای کاتالیزور را بالا می برند و همین افزایش دما باعث سوختن این گازهای مضر شده، ساختار آن ها به گازهای غیر مضر تغییر داده و درصد آن ها را در دود خروجی از اگزوز کاهش می دهد.

ساختمان کاتالیزور ساوانا

 مبدل کاتالیست یا کاتالیزور دارای یک ساختمان سه بخشی است که در ادامه به معرفی این بخش ها می پردازیم.

هسته کاتالیست

این قطعه در مرکز کاتالیزور قرار می گیرد، جنس آن از مونولیت سرامیکی است و ساختاری لانه زنبوری دارد.

 لایه اکسیدی

لایه اکسیدی وظیفه محافظت و نگهداری از ماده کاتالیزور را بر عهده دارد. این لایه به طور معمول از جنس دی اکسید تیتانیوم، دی اکسید سیلیکون، اکسید آلومینیوم و یا یک ترکیب از آلومینا و سیلیکا ساخته می شود.

 ماده کاتالیست

کاتالیزورها دارای یک ماده کاتالیستی هستند که از فلزات گران بها ساخته شده است. رادیوم، پلاتین، کادمیوم، طلا و پالادیوم از فلزاتی هستند که برای ساخت ماده کاتالیستی استفاده می شوند.

 انواع کاتالیزور ساوانا

کاتالیزورها به طور معمول به سه دسته تقسیم می شوند. در ادامه این سه دسته را معرفی می کنیم.

اکسیداسیون دو راهه

مبدل ها یا اکسیداسیون های دو راهه بیشتر در موتورهای دیزلی به کار می روند و وظیفه اکسیداسیون هم زمان هیدروکربن ها به دی اکسید کربن و آب و اکسیداسیون مونوکسید کربن به دی اکسید کربن را برعهده دارند. اما توانایی کاهش اثرات اکسیدهای ازت را ندارند.

اکسیداسیون سه راهه

متداول ترین نوع کاتالیزورهای مورد استفاده در خودروها اکسیداسیون ها یا مبدل های سه راهه هستند. این نوع از مبدل ها سه عمل تبدیل مونو اکسید کربن به دی اکسید کربن، اکسیدهای نیتروژن به نیتروژن و آب و هیدروکربن های نسوخته به آب و دی اکسید کربن را به صورت هم زمان انجام می دهد.

اکسیداسیون دیزل

این نوع از مبدل ها در موتورهای دیزلی به کار می روند. مبدل های دیزلی وظیفه تبدیل مونواکسید کربن به دی اکسید کربن و هیدروکربن ها به دی اکسید کربن و آب را بر عهده دارند. این کاتالیست برای انجام این کار از اکسیژن موجود در گازهای خروجی استفاده می کند و توانایی از بین بردن بوی گازوئیل را هم دارد.

محل قرارگیری کاتالیزور در خودرو ساوانا

این قطعه برای داشتن عملکرد مطلوب نیاز به دریافت گرمای زیادی دارد. به همین علت در قسمتی از سیستم اگزوز خودرو قرار می گیرد، که بیشترین مقدار گرما را تولید می کند. به همین دلیل کاتالیزور در قسمت انتهایی اگزوز و در کنار منیفولد خروجی دود از موتور قرار می گیرد که بتواند گرمای موتور را هم کاهش دهد.

دلایل خرابی و اشکال در عملکرد کاتالیزور ساوانا

 

استفاده از سوخت بی کیفیت

سوخت های نامرغوب به درستی نمی سوزند و فرآیند کامل سوختن آن ها در کلکتور و مبدل انجام می شود. ذرات باقی مانده از سوختن این نوع از سوخت ها فیلتر را مسدود می کنند و اجازه عبور هوا را نمی دهند.

مسدود شدن مبدل خودرو با پسماند احتراق ها

وقتی موتور بیش از حد روغن مصرف می کند یک دوده سیاه تولید می کند که وارد مبدل می شود و کارکرد آن را مختل می کند.

کاتالیزور تقلبی

کاتالیزور های تقلبی و نامرغوب به درستی عمل نمی کنند و در طرز کار خودرو اختلال ایجاد می کنند.

اشکال در سیستم احتراق

اگر سیستم احتراق مشکل داشته باشد بنزین به درستی نمی سوزد و دوده تولید می کند. این دوده که حاصل از سوخت ناقص است در مبدل جمع می شود و امکان دارد باعث ذوب شدن سیم پیچ شود.

علائم خرابی کاتالیزور ساوانا

این قطعه مانند دیگر اجزای موجود در خودرو وقتی دچار اشکال و خرابی می شود، روی عملکرد درست خودرو تاثیر می گذارد. در ادامه به بررسی نشانه های خرابی این قطعه می پردازیم.

شنیده شدن صدا از قسمت زیر اتومبیل

وقتی سلول های سرامیکی درون کاتالیزور تجزیه می شوند در اثر نیروی گریز از مرکز و عبور گازها به دیواره ها برخورد می کنند و سر و صدا ایجاد می کنند. شما ممکن است این صدا را در زمان استارت زدن و یا زمانی که دور موتور بالا است بشنوید.

افت توان خودرو

اگر سلول های کاتالیزور تخریب شود و بریزد مسیر گازهای خروجی از اگزوز را مسدود می کند و خودرو نمی تواند به درستی تنفس کند. به همین دلیل توان خودرو افت می کند و دچار لرزش و تکان می شود.

روشن شدن چراغ چک موتور

سیستم اتومبیل در صورت بروز مشکل در هرکدام از قطعات چراغ چک موتور را روشن می کند. در مورد مشکل کاتالیزور هم به همین صورت عمل می کند.

استشمام بوی ناخوشایند از اگزوز

اگر کاتالیزور درست کار نکند، گوگرد موجود در بنزین در اثر گرما به سولفید هیدروژن تبدیل می شود. در این حالت با روشن کردن خودرو بوی بدی از اگزوز به مشام می رسد.

دلایل استفاده از کاتالیزور در خودرو ساوانا

در قسمت های قبل توضیح دادیم که کاتالیزور اگزوز وظیفه کاهش آلایندگی گازهای خروجی را بر عهده دارد. اگر این قطعه از خودرو حذف شود ممکن است شتاب و توان اتومبیل اندکی افزایش پیدا کند، اما سبب افزایش آلایندگی خودرو تا 30 درصد می شود، مصرف سوخت افزایش می یابد، صدای اگزوز بیشتر می شود و در نهایت باعث فرسودگی موتور می شود.

مطالب مرتبط

سرسیلندر ساوانا | میل‌لنگ ساوانا | پیستون ساوانا | شاتون ساوانا | یاتاقان ساوانا | کاسه‌نمد و بلبرینگ ساوانا | کارتل ساوانا | فلایویل ساوانا | کویل ساوانا | کاتالیزور ساوانا