هیچ محصولی یافت نشد.

یکی از پیچیده ترین سیستم های موجود در خودرو، شبکه موتور است که پیچیدگی آن شگفت آور است. در پیشرانه خودرو قطعات زیادی وجود دارد که نتیجه کنار هم کار کردن این قطعات در موتور، نتیجه ای همچون حرکت کردن را در پی دارد.

کاسه نمد چیست؟

در واقع این قطعه از ورود سیالات همچون آب یا روغن، به داخل یا بیرون پوسته شفت جلوگیری می نماید. درواقع قطعاتی که حرکت دارای حرکت چرخشی هستند همانند شفت های دوار برای آن که آسان تر و با کمترین میزان اصطکاک حرکت نمایند نیاز به روان کننده هایی همچون روغن دارند. این سیال روان کننده نباید وارد بخش های دیگر گردد و برای جلوگیری از نفوذ روان کننده از کاسه نمد استفاده می گردد. در یکی از تئوری های مطرح شده کاسه نمد بخشی از سیستم روانکاری خودرو محسوب می شود، وظایف دیگری همچون جلوگیری از به هدر رفتن روغن، جلوگیری از قاطی شدن آب و روغن، ممانعت از ورود گرد و غبار یا آلودگی به جز های روغنی، کاهش اصطکاک بین قطعات فلزی چرخان و جلوگیری از برخورد آن ها به یکدیگر با کمک روان کننده های موجود در کاسه نمد را برعهده دارد.

اجزای کاسه نمد چیست؟

برای شناخت کامل تر این قطعه بهتر است ساختار و بخش های مختلف کاسه نمد مورد بررسی قرار گیرد. ظاهر کاسه نمد مشابه واشر اما کمی قطورتر است.

·       فنر جزء ارتجاعی کاسه نمد می باشد که فاصله بین نمد و واشر را پر می نماید. این قطعه کمک می کند با ثابت شدن کاسه نمد در محل خود، درزگیری به خوبی صورت پذیرد و کاسه نمد در اثر فشار طولی یا عرضی حرکت نکند و جابه جا نشود. جنس این قطعه معمولا بسته به کاربرد کاسه نمد متفاوت است به عنوان مثال اگر کاسه نمد برای آب بندی مورد استفاده قرار گیرد، فنر از جنس استیل زنگ نزن ساخته می شود.

·       واشر که از جنس لاستیک مقاوم است یکی دیگر از اجزای کاسه نمد محسوب می شود و در بخش داخلی کاسه نمد نصب می شود. این قطعه به چسبیدن کامل کاسه نمد به دیواره شفت یا بلبرینگ کمک کرده و از اصطکاک جلوگیری می نماید. در واقع واشر از حرکت کاسه نمد در اثر ارتعاشات وارده از سوی دیگر قطعات جلوگیری می نماید و نفوذ ناپذیری کاسه نمد حفظ می گردد.

·       نمد جزئی از کاسه نمد است و از جنس ها مختلفی همچون چرم، سیلیکون، تفلون و لاستیک فشرده ساخته می شود تا بتواند ضربه، فشار و دمای بالا را متحمل شود. نمد از سه قسمت لبه گردگیر (که اغلب شیار دار می باشد)، آب بند و لبه آب بند تشکیل شده است. لبه گردگیر به شکل راست گرد یا چپ گرد طراحی و ساخته می شود، متناسب با محل قرار گیری کاسه نمد، یکی از انواع لبه گردگیر استفاده می شود.

البته شایان ذکر است کاسه نمد هایی طراحی می شوند که در طراحی آن ها فنر وجود ندارد و گاهی به شکل یک تیکه و همانند واشر پلاستیکی ساخته می شود.

انواع کاسه نمد چیست؟

کاسه نمدها متناسب با کاربرد و محلی که مورد استفاده قرار می گیرند، در ساختار و جنس میتوانند متفاوت باشند. پارامترهایی همچون آب بندی، روان سازی، عایق بندی و جلوگیری از اصطکاک از جمله دلایلی است که کاسه نمد ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند.

·       کاسه نمد پلوس قطعه پلاستیکی است که در بین پلوس و دیفرانسیل یا جعبه دنده مورد استفاده قرار می گیرد. درواقع کاسه نمد در این بخش مانع از نشت روغن دیفرانسیل یا جعبه دنده می شود و از ورود گرد و غبار به داخل پلوس ممانعت می کند. همچنین کاسه نمد پلوس در بعضی اتومبیل ها، به کمک پلوس و جعبه دنده می آید تا این دو بخش در راستای مناسبی نسبت به هم قرار بگیرند. این قطعه سر و صدای ایجاد شده توسط پلوس در زمان چرخیدن تایرهای خودرو را از بین می برد.

·       کاسه نمد گیربکس مانع ورود آلودگی، گرد و خاک به یاتاقان و روغن یاتاقان می شود. این قطعه در بخش شفت ورودی و خروجی اکثر از جنس فلزی و فنری مانند ساخته می شود تا از درز کردن روغن به موتور یا دیفرانسیل ممانعت کند. کاسه نمد گیربکس همچنین حجم روغن داخل پوسته را حفظ می کند تا چرخ دنده ها در روغن غوطه ور بمانند.

کاسه نمد در انواع مختلف دیگری مانند کاسه نمد میل سوپاپ و کاسه نمد میل لنگ نیز تولید می شود و از نشت روغن به بخش های دیگر مانند سرسیلندر و تسمه تایم جلوگیری می کند.

علت خرابی کاسه نمد چیست؟

کاسه نمد عمر معینی دارد و بعد از مدتی باید این قطعه را تعویض کرد اما علت هایی وجود دارد که موجب استهلاک زودتر کاسه نمد می شود و با کاهش عمر کاسه نمد زمان تعویض قطعه کاهش می یابد. از این عوامل می تواند به مواردی مانند مرغوب نبودن روغن، کیفیت پایین کاسه نمد، نصب نادرست کاسه نمد و پایین آمدن سطح روغن، گیربکس یا دیفرانسیل اشاره کرد.

نشانه های خرابی کاسه نمد چیست؟

همانطور که بیان شد کاسه نمد یک قطعه مصرفی محسوب می شود و بعد از مدت مشخصی باید این قطعه را تعویض کرد. اگر کاسه نمد تخریب شود ولی تعویض نشود مشکلات بزرگی را به همراه خواهد داشت. علائمی مانند روغن ریزی موتور، وجود گردو خاک در اطراف کاسه نمد پلوس، کاهش روغن دیفرانسیل، سر و صدای زیاد دیفرانسیل هنگام کار کردن آن و انسداد سوپاپ هوا گیربکس میتواند نشان دهنده خرابی کاسه نمد باشد.

بلبرینگ چیست؟

بلبرینگ نوعی چرخ دنده توپی یا چرخشی است و یکی از انواع یاتاقان ها محسوب می شود. این قطعه در وسایل دوار مورد استفاده قرار می گیرد تا بتواند از ایجاد اصطکاک در سطوح جلوگیری می نماید. این قطعه وظایف مختلفی را بر عهده دارد همچون:

·       کمک به منتقل شدن قدرت بین اجزا و قطعات: بلبرینگ کمک می کند تا شرایطی برای چرخش بعضی قطعات فراهم گردد و مانع به وجود آمدن نیروی اصطکاک در زمان انتقال قدرت بین قطعات می شود.

·       ممانعت از به وجود آمدن اصطکاک: بلبرینگ با مانع شدن از ایجاد اصطکاک، از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرده و استهلاک و فرسایش قطعات را کاهش می دهد.

·       جلوگیری از آسیب های ناشی از ساییدگی: یکی دیگر از وظایف بلبرینگ این است تا با مانع شدن از تماس قطعات با یکدیگر، از خوردگی و سایش در این اجزا جلوگیری کرده و آسیب هایی که در اثر سایش قطعات به وجود می آید را از بین ببرد.

بلبرینگ از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

بلبرینگ با اینکه قطعه کوچکی است اما اجزای مختلفی دارد که با ظرافت تمام در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. از اجزای بلبرینگ می توان به رینگ، ساچمه، کیج و کاسه نمد اشاره کرد.

·       رینگ:  رینگ یا کنس معمولا از آلیاژ مقاومی مانند فولاد ساخته می شود و رینگ های داخلی و خارجی از دو طرف بخش های دیگر بلبرینگ را احاطه کرده اند.

·       ساچمه: یکی دیگر از اجزای بلبرینگ ساچمه است که یک جز غلتکی بلبرینگ محسوب می شود. ساچمه یا رول در بلبرینگ با حرکت خود موجب حرکت بلبرینگ نیز می شود. این جز از اغلب فولادی ساخته می شود.

·       کیج: کیج قطعه ای که از جنس فیبر، برنج یا فولاد است و وظیفه دارد از تماس برقرار کردن ساچمه ها با یکدیگر ممانعت نماید. در واقع کیج ساچمه ها را در بردارد و همچنین قفسه یا همان کیج از حرکت افقی یا جانبی رول ها جلوگیری می نماید.

·       کاسه نمد: کاسه نمد در فاصله کیج و رینگ ها نصب می شود و ممکن است در هر دو طرف کیج و رینگ های داخلی و خارجی باشد یا فقط بین رینگ داخلی و کیج باشد. در حقیقت این جز به عنوان عایق در برابر نفوذ آب کاربرد دارد و از خارج شدن روغن هیدرولیک موجود در بین رول ها و داخل کیج ها نیز پیشگیری می نماید.

انواع بلبرینگ مورد استفاده در خودرو چیست؟

بیرینگ ها به طور کلی در دو دسته بلبرینگ و رولبرینگ دسته بندی می شوند و بلبرینگ ها نیز در انواع مختلفی طراحی و تولید می شود. بلبرینگ شعاعی و بلبرینگ محوری از انواع بلبرینگ ها هستند که بلبرینگ محوری نیز به دو نوع بلبرینگ تماس زاویه ای و بلبرینگ تماس عمودی تقسیم می شود.

انواع بار وارد شده به بلبرینگ در خودرو چیست؟

همانطور که اشاره شد بلبرینگ ها وظیفه دارند بار وارد شده از قطعات متحرک را تحمل نمایند. همچنین بلبرینگ های خودرو به دلیل اینکه انواع بار را تحمل می کنند به آن ها بلبرینگ های حامل بار مرکب گفته می شود. بار وارده میتواند به اشکال مختلفی به بلبرینگ فشار وارد کند که از جمله بارهای وارده به بلبرینگ میتوان به بار شعاعی، محوری و لحظه ای اشاره کرد.

بار شعاعی درواقع بر شعاع کنس های بلبرینگ نیرو وارد می کند. همینطور بار محوری فشاری را به شفت بلبرینگ تحمیل می کند و در نهایت بار لحظه ای به صورت گذرا و لحظه ای فشار و نیرویی را ب بدنه بلبرینگ وارد می نماید.

علت های خراب شدن بلبرینگ چیست؟

بلبرینگ ها نیز مانند بسیاری از اجزا و قطعات خودرو فرسوده می شود و این فرسودگی دلایل متعددی دارد که از این دلایل میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

·       نصب غیر صحیح بلبرینگ ها

·       رانندگی کردن در جاده های ناصاف

·       رد شدن خودرو از اّب عمیق

·       وارد شدن ضربه محکم به چرخ اتومبیل

·       چرخ های نابرابر

نشانه های خرابی بلبرینگ چیست؟

بلبرینگ یکی از اجزای مهم چرخ محسوب می شود و فرسودگی این قطعه موجب خرابی چرخ خودرو می شود. هنگامی که بلبرینگ خراب می شود باید بلبرینگ تخریب شده را تعویض کرد و نیازی نیست سایر بلبرینگ ها عوض شوند. از نشانه های خرابی میتوان به صدای غیرطبیعی چرخ، لرزیدن فرمان اتومبیل، روشن شدن علامت ABSدر صفحه پشت فرمان، منحرف شدن خودرو به یک طرف، افزایش دمای چرخ ها، لق بودن زیاد از حد چرخ ها و قفل شدن چرخ های اتومبیل اشاره نمود.

مطالب مرتبط

سرسیلندر تونلند | میل‌لنگ تونلند | پیستون تونلند | رینگ تونلند | شاتون تونلند | یاتاقان تونلند | کاسه‌نمد و بلبرینگ تونلند | دریچه‌گاز تونلند | سیستم صوتی تونلند | پدال گاز تونلند | ترموستات تونلند | کمپرسور کولر تونلند | ایربگ تونلند | استارت تونلند | دینام تونلند