هیچ محصولی یافت نشد.

یاتاقان قطعه ای است که حرکت دو جسم روی یکدیگر را ممکن می سازد. خودرو برای حرکت نیاز به حرکت دورانی دارد؛ این حرکت دورانی در طی فرآیندی درون موتور خودرو ایجاد می شود. پیستون به سمت بالا و پایین حرکت می کند و این حرکت توسط شاتون یا دسته پیستون به میل لنگ انتقال پیدا می کند. میل لنگ این حرکت را به حرکت دورانی مورد نیاز برای به چرخش درآمدن چرخ های اتومبیل، تبدیل می کند. قطعات وقتی روی هم حرکت می کنند دچار استهلاک ناشی از اصطکاک می شوند و در کارکردشان مشکل ایجاد می شود. برای کاهش این اصطکاک از یاتاقان استفاده می شود. این قطعه بین میل لنگ و دسته پیستون قرار می گیرد تا حرکت این دو قطعه روی هم به آسانی صورت پذیرد و دچار آسیب نشوند. جنس یاتاقان از فلز است و از دو حلقه تشکیل شده است.

وظایف یاتاقان

براساس توضیحاتی که در قسمت قبل داده شد یاتاقان در خودرو دارای وظایف مشخصی است که شامل، کاهش اصطکاک بین میل لنگ و شاتون، کاهش شدت برخوردای بین پیستون و میل لنگ و خوردگی ناشی از آن و تنظیم لقی بین لنگ میل لنگ و شاتون می شود.

انواع یاتاقان

یاتاقان ها در انواع متنوعی تولید می شوند. این قطعه را می توان با توجه به نوع کاربرد و محل مورد استفاده از آن دسته بندی کرد.

انواع یاتاقان براساس نوع کاربرد

یاتاقان ها می توانند کاربردهای متفاوتی داشته باشند و با توجه به آن دسته بندی های متفاوتی داشته داشته باشند.

یاتاقان های لغزشی

در این نوع از یاتاقان ها بین دو حلقه فلزی مواد یاتاقانی وجود دارند. مواد یاتاقانی از عناصر نرم ساخته می شوند و نقش ضربه گیر و محافظ قطعات را در حرکت ایفا می کنند.

یاتاقان های غلطشی

یاتاقان های غلطشی از دو حلقه فلزی ساخته شده اند که در بین آن ها ساچمه های برای حرکت راحت تر یاتاقان قرار گرفته است.

انواع یاتاقان براساس محل استفاده

یاتاق ها براساس محل استفاده به دو دسته تقسیم می شوند. یاتاقان های ثابت که با محور ثابت میل لنگ درگیر هستند و یاتاقان های متحرک که با محور متحرک آن در ارتباط است. محور ثابت میل لنگ به سیلندر متصل است و محور متحرک آن به شاتون وصل می شود.

یاتاقان های متحرک

بین میل لنگ و شاتون یاتاقان هایی وجود دارد که لقی شاتون نسبت و میل لنگ را کنترل می کند و از برخورد این دو قطعه به هم جلوگیری می کند. این نوع از یاتاقان ها به یاتاقان شاتون معروف هستند.

یاتاقان های ثابت

این نوع از یاتاقان ها نقش تکیه گاه میل لنگ را ایفا می کنند و لقی آن نسبت به پیستون و بلوک سیلندر را کنترل می کنند. میل لنگ در هنگام حرکت های دورانی تمایل به حرکت به عقب و جلو هم دارند؛ این یاتاقان ها از حرکت های اضافی میل لنگ لوگیری می کنند.

مشخصات یک یاتاقان مناسب

یاتاقان ها باید دارای خصوصیات زیادی باشند که آن ها را برای نقش مهمی که در موتور خودرو دارند، مناسب و قابل اطمینان کند. خصوصیاتی مانند مقاومت بالا در برابر ضربات، مقاومت در برابر خورندگی روغن موتور داغ، انعطاف پذیری خوب مواد یاتاقانی در برابر ضربات، توانایی تحمل ضربات در طولانی مدت و مقاومت در برابر شکستن، جذب گرد و غبار وارد شده به روغن موتور، مقاومت لازم در برابر سایش به علت حرکت و برخورد دائمی.

یاتاقان زدن به چه معناست؟

با زیاد شدن دمای میل لنگ و پیستون یاتاقان در خطر استهلاک و خرابی قرار می گیرد. در این حالت یاتاقان از فرم اولیه خود خارج می شود و نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد. ممکن است از میل لنگ زیادی فاصله بگیرد و یا به آن بچسبد، در هر دو صورت در روند درست کار اشکال ایجاد می کند و روغن نمی تواند فاصله بین میل لنگ و یاتاقان را پر کند. به این حالت که یاتاقان نمی تواند وظیفه خود را در موتور کامل کند، یاتاقان زدن می گویند.

چه مواردی باعث یاتاقان زدن خودرو می شود؟

یاتاقان زدن به دلایل متفاوتی اتفاق می افتد، دلایلی مانند:

·      استفاده از روغن نامرغوب: این نوع از روغن ها خاصیت وان کاری مناسب را ندارند.

·      رسوب گیری روغن: رسوباتی که توسط روغن جذب شده اند در طولانی مدت جمع می شوند و باعث ایجاد اشکال در عملکرد قطعه می شوند.

·      بالا رفتن دمای موتور: اگر سرعت حرکت زیاد موتور از توان یاتاقان و دیگر قطعات خارج باشد، باعث ایجاد اصطکاک زیاد و در نتیجه خراب شدن یاتاق می شود.

·      مخلوط شدن آب و روغن: نقص در عملکرد سر سیلندر باعث می شود که خنک کننده سرسیلندر به درون روغن نشت کند و همین امر از خاصیت روغن می کاهد و ایجاد مشکل می کند.

نشانه های یاتاقان زدن

به طور کلی همیشه باید در خاطرمان باشد که کار کردن خودرو برای قطعات آن استهلاک ایجاد می کند و این قطعات نیاز به چک شدن دارند. باید زمانی را برای چک کردن قطعات، روغن و آب مورد نیاز برای خودرو اختصاص داد. اما یک سری از نشانه ها هستند که به علت خرابی و یا استهلاک یاتاقان ایجاد می شوند و در نتیجه آن باید یاتاقان را تعویض کرد. علائمی مانند:

·      شکستگی: پوسته بیرونی یاتاقان فلزی است تا بتواند ضربات وارده از طرف میل لنگ را تحمل کند. اما در طولانی مدت با زیاد شدن تعداد ضربات ممکن است یاتاقان دچار ترک و شکستگی شود.

·      خوردگی: وجود نشتی در سرسیلندر باعث می شود که ضد یخ و ضد جوش وارد روغن روان کننده یاتاق شوند و در عملکرد آن ایجاد اختلال کنند و در دیواره ایجاد خوردگی کنند.

·      ذوب شدگی: در نتیجه بالا رفتن دمای موتور دمای روغن یاتاقان هم بالا می رود و باعث نازک شدن دیواره یاتاقان می شود، که در نتیجه آن احتمال آسیب به میل لنگ و یاتاقان زیاد می شود.

·      خط افتادن: وجود رسوبات در روغن و استهلاک فیلتر روغن باعث این اتفاق می شود. در صورت خط افتادگی روی یاتاقان باید آن را تعویض کرد تا موجب یاتاقان زدن نشود.

مطالب مرتبط

سرسیلندر ساوانا | میل‌لنگ ساوانا | پیستون ساوانا | شاتون ساوانا | یاتاقان ساوانا | کاسه‌نمد و بلبرینگ ساوانا | کارتل ساوانا | فلایویل ساوانا | کویل ساوانا | کاتالیزور ساوانا