هیچ محصولی یافت نشد.

پیستون قطعه ای استوانه ای است که یک سر آن باز است و با شاتون به میل لنگ وصل می شود. این قطعه با انجام حرکت رفت و برگشتی درون سیلندر مخلوط هوا و سوخت را متراکم می کند، تا برای احتراق آماده شود. این حرکت رفت و برگشتی امکان حرکت خودرو را فراهم می کند. به این صورت که حرکت خطی پیستون با کمک شاتون به میل لنگ می رسد و میل لنگ این حرکت را به حرکت دورانی مورد نیاز برای حرکت خودرو تبدیل می کند. پیستون از جنس های مقاوم در برابر حرارت ساخته می شود تا در دماهای بالا به دیواره سیلندر نچسبد. بین سیلندر و پیستون فاصله ای وجود دارد که به آن لقی پیستون می گویند، این فاصله با روغن پر شده است تا پیستون به راحتی حرکت کند. تعداد سیلندرهای موتور با تعداد پیستون ها برابر است. هرچه تعداد سیلندرها و پیستون ها بیشتر باشد، قدرت موتور بیشتر است.

جنس پیستون

پیستون ها می توانند از دو آلیاژ چدن و یا آلومینیوم ساخته شوند. پیستون های چدنی وزن زیادی دارند و انتقال حرارتی آن ها پایین است و شکننده هستند. به همین دلایل تنها در موتورهای دیزلی از آن ها استفاده می شود. پیسستون های آلومینیومی در ماشین های سواری به کار می روند. این پیستون ها به دو روش ریخته گری و آهنگری ساخته می شوند، که پیستون های ساخته شده به روش آهنگری مقاومت بالاتری دارند. پیستون های آلومینیومی انتقال حرارتی بالایی دارند و به خوبی تغییر شکل می دهند، به همین دلیل شکنندگی نوع چدنی را ندارند. البته باید توجه داشت در این نوع پیستون ها به دلیل انبساط پیستون باید لقی بیشتری با سیلندر در نظر گرفته شود.

اجزای پیستون

اجزای اصلی تشکیل دهنده پیستون، در انواع مختلف آن یکسان است. این قسمت های اصلی شامل سوراخ گژن پین، تاج، دامنه و شیار رینگ است.

تاج

تاج بخش بالایی پیستون است که مستقیم با مخلوط هوا و سوخت در ارتباط است. طراحی مناسب این بخش تاثیر بالایی رو کیفیت سوخت و هوای مخلوط شده و در نتیجه قدرت موتور دارد.

دامنه

دامنه قسمت پایینی پیستون است که به شاتون متصل می شود و از این طریق به میل لنگ مرتبط می شود. این قسمت پیستون می تواند به سه حالت با برش کامل، برش سطحی و بدون برش طراحی شود.

شیار رینگ

در سمت بالایی دامنه شیارهایی قرار دارد که محل قرار گرفتن رینگ ها هستند.

سوراخ گژن پین

گژن پین که میله تو خالی است که پیستون را به شاتون وصل می کند. به قسمتی که گژن پین در پیستون قرار می گیرد، سوراخ گژن پین می گویند.

رینگ پیستون

رینگ پیستون حلقه ای است که به منظور کنترل لقی بین پیستون و سیلندر، روی شیارهای سیلندر قرار می گیرد. این حلقه ها از جنس چدن خاکستری است که مقاوم حرارتی بالایی دارند و از خاصیت ارتجاعی برخوردارند. تعداد رینگ های روی هر پیستون با توجه به نوع موتور تعیین می شود. به این صورت که در موتورهای بنزینی از 3 یا 4 رینگ و در موتورهای دیزلی از 6 یا 7 رینگ استفاده می شود. از دیگر وظایف رینگ پیستون می توان به روغن کاری دیواره سیلندر و پیستون، عایق بندی محفظه احتراق و جلوگیری از نشت گاز، جلوگیری از ورود آب و مایعات دیگر به درون محفظه احتراق، کنترل روغن و جلوگیری از ورود آن به محفظه احتراق و انتقال گرمای پیستون به سیلندر اشاره کرد.

انواع رینگ پیستون

هر پیستون دارای دو نوع رینگ است. رینگ های تراکم و رینگ های روغن، که تمامی وظایفی که در بالا به آن ها اشاره شد توسط این دو نوع رینگ انجام می شود.

انواع پیستون

پیستون ها براساس فاکتورهای مختلفی مثل نوع موتور، شکل و جنس دسته بندی می شوند.

پیستون ها براساس نوع موتور

پیستون های دو زمانه

این نوع پیستون ها بیشتر در سواری های کوچک و موتور سیکلت ها استفاده می شود. این نوع پیستون ها برای هر دور حرکت موتور باید یک حرکت رفت و برگشتی انجام دهند. به همین علت فشار زیادی را تحمل می کنند. پیستون های دو زمانه معمولا از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شوند.

پیستون های چهار زمانه

این نوع پیستون ها معمولا از آلیاژ چدن یا آلومینیوم ساخته می شوند و بیشتر در خودروها کاربرد دارند. این پیستون ها کمتر تحت فشار احتراق و حرارت ناشی از آن قرار دارند و برای تامین نیروی یک دور حرکت موتور نیاز به دو بار حرکت رفت و برگشتی دارند.

پیستون ها براساس شعاع دامنه

ارتفاع پیستون از قطر آن بیشتر است. برای کم کردن ارتفاع موتور باید شاتون کوتا تر شود و به این صورت پیستون به میل لنگ نزدیک می شود. کوتاه تر شدن شاتون تغییراتی در فرم دامنه ایجاد می کند.

پیستون کامل

پیستون های کامل بدون هیچ برشی هستند و با یک شاتون بلند به میل لنگ متصل می شود، به همین دلیل از وزنه های تعادلی میل لنگ دور است.

پیستون با برش نیمه

طول شاتون در این نوع پیستون ها متوسط است و وزنه های تعادلی میل لنگ از درون شیارهایی که تا نیمه بدنه خورده است عبور می کنند.

پیستون با برش کامل

در این نوع پیستون ها چون فاصله پیستون و میل لنگ در کمترین حالت خود است، باید یک برش کامل روی پیستون ایجاد شود تا از برخورد میل لنگ و پیستون جلوگیری شود. در پیستون با برش کامل دور موتور بیشتر است.

انواع اشکالات و خرابی های پیستون

پیستون ها هم مانند دیگر قطعات خودرو می توانند دچار اشکالات فنی قابل تعمیر و یا خرابی های جدی ای شوند که تنها با تعویض قابل جبران هستند. از برخی از اشکالات و خرابی هایی که ممکن است برای پیستون پیش بیاید می توان به ذوب شدن پیستون، فرسایش شعاعی پیستون، ترک خوردگی پیستون و خرابی رینگ ها اشاره کرد. این ایرادات می تواند به علت عواملی مانند استفاده از روغن نامناسب، احتراق غیر نادرست، اشکال در زمانبندی احتراق، درزبندی ناقص، عملکرد غیرصحیح نازل های تزریق، آلیاژ بدون کیفیت پیستون و... اشاره کرد.

مطالب مرتبط

سرسیلندر ساوانا | میل‌لنگ ساوانا | پیستون ساوانا | شاتون ساوانا | یاتاقان ساوانا | کاسه‌نمد و بلبرینگ ساوانا | کارتل ساوانا | فلایویل ساوانا | کویل ساوانا | کاتالیزور ساوانا