هیچ محصولی یافت نشد.

با کنار هم قرار گرفتن سیلندر و سرسیلندر، بلوک سیلندر تشکیل می شود. سرسیلندر با پیچ و مهره روی سیلندر سوار شده و با ایجاد یک محیط ایزوله مانع از خروج سوخت و هوا می شود؛ تا احتراق به صورت کامل انجام شود. سرسیلندر مانند یک رابط بین موتور و قطعات دیگر قرار می گیرد، اسبک‌ها، مانیفولدها، سوپاپ‌ها، میل سوپاپ و فنرها و مجاری آب و روغن از اجزا و قطعات اصلی سرسیلندر هستند. که به این صورت سرسیلندر میزان سوخت و هوای ورودی را کنترل می کند و بعد از عمل احتراق دود را از سیلندر خارج می کند.

انواع سرسیلندر

موتور خودرو می تواند طراحی های متفاوتی داشته باشد. طبیعی است که اجزای تشکیل دهنده موتور هم با توجه به نوع موتور طراحی شوند. سرسیلندرها بر اساس نوع خنک کننده موتور و قرار گیری سوپاپ ها انواع مختلفی دارند.

سرسیلندرها بر اساس نوع خنک کننده

موتور خودرو و اجزای آن در هنگام کار دمای بالایی را تجربه می کنند. بنابراین نیاز به یک سیستم خنک کننده دارند. موتورها براساس خنک کننده به دو دسته آب خنک و هوا خنک تقسیم می شوند.

سرسیلندرهای آب خنک

در این نوع سرسیلندرها آب و ماده خنک کننده در شیارهایی که روی سرسیلندر طراحی شده حرکت می کنند و دمای آن را کاهش می دهند. شیارها طوری آب بندی شده اند که آب و ماده خنک کننده از آن ها به محفظه احتراق نفوذ نکند.

سرسیلندرهای هوا خنک

این نوع سرسیلندرها با جریان هوا کاهش دما پیدا می کنند. به همین دلیل به شکل پره های موازی ساخته می شوند که جریان هوا به خوبی در آن ها جریان داشته باشد.

سرسیلندرها براساس نحوه قرارگیری سوپاپ ها

طراحی موتورها براساس محل قرارگیری سوپاپ ها و تعداد سیلندرها می تواند متفاوت باشد. موتورها براساس نحوه قرارگیری سوپاپ ها به 4 دسته تقسیم می شوند. طراحی سرسیلندر نیز وابسته به نوع موتور است، بنابراین سرسیلندر هم بر همین اساس، دارای 4 نوع است.

سرسیلندرهای تی هد (T HEAD)

در موتورهای تی هد خروجی گاز و دود در دو طرف سیلندر قرار دارد، به همین دلیل سرسیلندر بدون خروجی سوپاپ طراحی می شود.

سرسیلندرهای آی هد (I HEAD)

محفظه احتراق در موتورهای آی هد در کوچکترین حالت ممکن طراحی می شود. سرسیلندرهای آی هد براساس تعداد سوپاپ ها، دارای یک یا دو ردیف منفذ سوپاپ هستنن و آرایش آن ها به شکل خطی است.

سرسیلندرهای اف هد (F HEAD)

در سرسیلندرهای اف هد تنها سوپاپ خروجی گاز قرار دارد.

سرسیلندرهای ال هد (L HEAD)

سرسیلندرهای ال هد مانند سرسیلندرهای تی هد دارای سوپاپ خروجی دود و گاز نیستند. سوپاپ های خروجی در این نوع از موتورها روی بدنه سیلندر قرار دارد.

جنس سرسیلندر

جنس سرسیلندر باید با جنس بدنه سیلندر یکسان باشد، تا توان حرارتی و مقاومت در برابر فشار در آن ها برابر باشد. بلوک سیلندر معمولا از آلیاژهای آهن مثل چدن ساخته می شود. گاهی هم برای کاهش وزن از آلومینیوم ریخته گری استفاده می شود. سرسیلندر به شکل یک پارچه ساخته می شود، اما اگر طول موتور خودرو زیاد باشد، به شکل دو تکه یا چند تکه ساخته می شود و پس از ساخت صیقل داده می شود.

مشکلات سرسیلندر

سرسیلندرها از جنس مقاوم به گرما و فشار و ساخته می شوند و به ندرت دچار خرابی و اشکال می شوند. میزان سلامت سرسیلندر به درستی عملکرد اویل پمپ، واتر پمپ و رادیاتور دارد. در صورت وجود اشکال در عملکرد هرکدام از از قطعات سیستم روغن کاری و یا خنک کاری خودرو سرسیلندر می تواند دچار مشکلاتی شود که این خرابی ها و اشکالات را در چهار دسته می توان خلاصه کرد.

ترک خوردگی سرسیلندر

علت این اتفاق می تواند یخ زدن آب خنک کننده سرسیلندر باشد و یا بی احتیاطی در باز کردن سرسیلندر برای تعمیرات یا تعویض قطعات، که موجود ایجاد ترک در آن می شود.

تاب پیدا کردن سرسیلندر

اتفاقاتی مانند اشتباه در بستن پیچ های اتصال بین سرسیلندر و سیلندر، بی دقتی در بستن و یا باز کردن سرسیلندر، باز کردن سرسیلندر زمانی که دمای آن بالاست، بالا رفتن بیش از حد دمای موتور و سوختن واشر سرسیلندر می تواند باعث تاب پیدا کردن سرسیلندر شود.

کربن گرفتن سرسیلندر

در اثر احتراق مخلوط سوخت و هوا در بلوک سیلندر مقداری دوده در بلوک سیلندر باقی می ماند که در طولانی مدت باعث اشکالاتی می شود. به این اتفاق کربن گرفتگی می گویند. کربن گرفتن سرسیلندر به دلیل کارکرد طولانی موتور امری طبیعی است که با سرویس بلوک سیلندر، رفع می شود. اما دلایل دیگری هم ممکن است باعث کربن گرفتگی سرسیلندر شوند. عواملی مانند گرفتگی لوله اگزوز، روغن سوزی، تنظیم نبودن کاربراتور، گرفتگی در هواکش کارتر، اشکال در زمان بندی سیستم جرقه زنی و کاهش کمپرس موتور. کربن گرفتن سرسیلندر باعث می شود سوپاپ های دود و گاز مسود شوند و در کارکرد کانال های آب و روغن اشکال ایجاد شود.

گشاد شدن گیت سوپاپ ها و خرابی سیت سوپاپ سرسیلندر

موتور خودرو پس از کارکرد طولانی مدت دچار فرسودگی می شود، که این فرسودگی می تواند باعث ایجاد خوردگی و خرابی در سیستم سوپاپ ها شود. در این مواقع باید سرسیلندر را تعویض کرد.

مطالب مرتبط

سرسیلندر ساوانا | میل‌لنگ ساوانا | پیستون ساوانا | شاتون ساوانا | یاتاقان ساوانا | کاسه‌نمد و بلبرینگ ساوانا | کارتل ساوانا | فلایویل ساوانا | کویل ساوانا | کاتالیزور ساوانا