هیچ محصولی یافت نشد.

خودروها برای حرکت علاوه بر سوخت مصرفی، نیاز به جریان برق هم دارند. وظیفه شارژ دوباره­ی باتری و تامین برق مورد نیاز اتومبیل در زمان روشن بودن آن، بر عهده دینام است. این قطعه انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و جریان الکتریکی تولید شده را به باتری می فرستد، تا برق مورد نیاز بخش های دیگر اتومبیل تامین شود. دینام به طور منظم و هم زمان کار شارژ باتری را هم به انجام می رساند. برق ذخیره شده در باتری زمانی که اتومبیل خاموش است، استفاده می شود و به این شکل برق مورد نیاز برای استارت زدن خودرو، روشن کردن ضبط یا چراغ ها، در مدت خاموش بودن خودرو تامین می شود.

ساختمان دینام ساوانا

دینام را با توجه به قدرت و توانی که هر خودرو به آن نیاز دارد می سازند. اما اجزای اصلی تشکیل دهنده هر دینام عبارتند از: پوسته دینام، استاتور، قرقره، روتور، جاروبک، دیود، آفتامات و خنک کننده. که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

پوسته دینام

پوسته دینام محل قرارگیری تمام اجزای آن، بجز قرقره است. این قطعه را از جنس آلومینیوم می سازند، چون قدرت انتقال حرارت آن زیاد است و به همین دلیل دمای دینام در زمان کار، بیش از حد بالا نمی رود. روی پوسته دو بلبرینگ قرار دارد تا روتور به راحتی بتواند درون دینام بچرخد. قرقره وظیفه انتقال نیروی مکانیکی و چرخاندن روتور را بر عهده دارد.

استاتور

استاتور از یک سیم پیچ و هسته تشکیل شده است. روتور می چرخد و یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند که باعث می شود الکترون ها از سیم پیچ ثابت استاتور به حرکت دربیایند و جریان برق تولید شود. هسته استاتور با اتصال یک سری حلقه فلزی به یک دیگر تشکیل شده است و سیم پیچ های استاتور به دور این حلقه ها پیچیده شده اند. سیم پیچ و هسته به کمک عایق از هم جدا شده اند و برخوردی باهم ندارند. استاتور می تواند چندین سیم پیچ داشته باشد. دینام ها در خودروهای متفاوت با هم فرق دارند و این تفاوت از لحاظ تعداد سیم پیچ، جنس، قطر و تعداد دور آن ها در استاتور است.

روتور

روتور یا آرمیچر بخش چرخان دینام است که وظیفه ایجاد میدان مغناطیسی برای استاتور را بر عهده دارد. این قطعه روی یک میله فلزی قرار می گیرد که به قرقره دینام وصل است و با دریافت نیروی مکانیکی از سمت موتور، می چرخد. روی میله آهنی یک هسته چند قسمتی به شکل V در کنار هم قرار گرفته اند. رتور دارای یک دسته سیم پیچ است که روی یک قاب پلاستیکی و دور محور فلزی پیچیده شده است. دو سر این سیم پیچ که از روتور بیرون آمده به حلقه های مسی که کلکتور نامیده می شوند، وصل می شود. برای اینکه روتور بتواند میدان مغناطیسی ایجاد کند، باید جریان برق در سیم پیچ موجود روی محور روتور وجود داشته باشد، این جریان برق از باتری خودرو گرفته می شود.

دیود

جریان برق خروجی از دینام از نوع AC یا متناوب است. اما مدار الکتریکی اتومبیل و همچنین برای شارژ شدن باتری آن، نیاز به جریان مستقیم یا DC است که دارای ولتاژ ثابتی است. برای این که جریان برق از AC به DC تبدیل شود از یکسوساز یا دیود استفاده می شود. برای یکسوسازی جریان برق در دینام ها از پل دیودی استفاده می شود. تعداد پل های دیودی در دینام های متفاوت می تواند فرق داشته باشد اما حداقل یک دینام دارای یک پل دیودی باید باشد، که دارای چهار دیود است.

آفتامات

رگلاتور یا آفتامات وظیفه دارد جریان برق ورودی به آرمیچر یا روتور را کنترل کند. مقدار توان الکتریکی تولید شده در استاتور، به مقدار نیروی میدان مغناطیسی آرمیچر بستگی دارد. رگلاتور جریان ورودی به آرمیچر را کنترل می کند و از این طریق به صورت مستقیم بر توان خروجی دینام اثر می گذارد.

جاروبک

جاروبک ها یا زغال ها در یک قسمتی از جنس پلاستیک قرار می گیرند که به آن جا زغالی می گویند. وظیفه این قطعه در دینام، جمع کردن الکترون است. معمولا یکی از قطعاتی که در دینام نیاز به تعویض دارند این جاروبک ها هستند که دچار سوختگی می شوند.

خنک کننده

به علت حرکت دائمی روتور درون دینام، دمای دینام بالا می رود. برای کاهش این حرارت از فن خنک کننده استفاده می شود. در دینام های آلترناتور یک پره خنک کننده روی محور روتور قرار می گیرد و هم زمان با گردش آن مثل یک پنکه عمل می کند و هوا را از جلوی آلترناتور وارد و از قسمت پشت آن خارج می کند. این جا به جایی هوا باعث کاهش دمای دینام می شود. در برخی از دینام های آلترناتور این فن خنک کننده روی پوسته و در برخی دیگر درون پوسته دینام قرار می گیرد.

عوامل خرابی دینام ساوانا

دینام هم مانند دیگر قطعات موجود در خودرو دارای طول عمر مفید مشخصی است و بعد از گذشت آن نیاز دارد که تعویض شود چون از جمله قطعات قابل تعمیر نیست. در ادامه به اصلی ترین و معمول ترین علت های خرابی این قطعه می پردازیم:

شکستن تسمه و یا پولی

دینام به کمک تسمه و پولی انرژی مکانیکی دریافتی را به انرژی الکتریکی مورد نیاز برای خودرو تبدیل می کند. این تسمه و پولی پس از مدتی کار کردن دچار فرسودگی می شوند و امکان دارد که از بین بروند. در این صورت نبدیل انرژی دیگر اتفاق نمی افتد و برق مورد نیاز خودرو تامین نمی شود.

اشکالات سیم کشی خودرو

سیم هایی که در خودرو وجود دارند، امکان کار کردن دینام را فراهم می کنند و نیرو را به آن می رسانند. در صورت خرابی و پارگی این سیم ها در عملکرد دینام اشکال ایجاد می شود.

سوختن فیوز

برای تداوم در عملکرد دینام از فیوز استفاده می شود. در صورت عبور جریان برق بالا از آن و یا استفاده طولانی مدت، امکان سوختن و از کار افتادن فیوز وجود دارد. در این حالت دینام نمی تواند باتری را شارژ کند.

اشکال در سیستم ECU

مغز خودرو سیستم ECU است که وظیفه کنترل عملکرد بسیاری از قسمت های آن را بر عهده دارد. دینام هم یکی از قطعاتی است که تحت مدیریت ECU به کار خود ادامه می دهد. در صورت بروز مشکل در این سیستم امکان دارد که دینام به درستی کار نکند.

فرسودگی دینام

دینام هم مثل قطعات دیگر دارای یک طول عمر مفید مشخص است که پس از طی شدن آن دوره دچار فرسودگی و خرابی می شود و باید برای تعویض آن اقدام کرد. در صورت مشکلات الکتریکی متفاوت در خودروتان به این توجه کنید که شاید عمر مفید دینام خودرو شما طی شده باشد.

نشانه های خرابی یا اشکال در کارکرد دینام ساوانا

در صورت بروز اشکال در دینام خودرو، علائم و نشانه هایی به وجود می آید که شما را متوجه این ایرادات می کند. در ادامه به بررسی این نشانه ها می پردازیم:

تغییر در نور چراغ ها

دینام وظیفه برق رسانی به سیستم الکتریکی خودرو را بر عهده دارد. در صورت بروز اشکال در دینام ممکن است چراغ های خودرو کم نور یا پر شوند، یا چشمک بزنند و یک دفعه از کار بیافتند.

روشن شدن چراغ هشدار

ساده ترین راه برای اینکه متوجه شوید دینام خودرو دچار مشکل شده است، روشن شدن چراغ هشدار است. برخی خودروها دارای چراغ هشدار اختصاصی برای دینام هستند اما برخی دیگر از چراغ موتور یا باتری برای هشدار در مورد دینام استفاده می کنند. چراغ های هشدار به سیستم ECU متصل هستند. این سیستم ولتاژ خروجی دینام را کنترل می کند. اگر این ولتاژ کم تر و یا بیشتر از مقدار مناسب باشد، چراغ هشدار روشن می شود.

بوی لاستیک سوخته

اگر دینام به صورت طولانی کار کند و خیلی گرم شود می تواند از آن بوی سوختگی به مشام برسد. تسمه دینام به صورت دائمی و تحت کشیدگی و فشار کار می کند، اگر دچار فرسایش و خرابی شود در حرارت زیاد بوی لاستیک سوخته می دهد.

استارت نخوردن خودرو

اگر دینام اتومبیل دچار اشکال باشد نمی تواند باتری را به درستی شارژ کند. اگر باتری خودرو شارژ نشده باشد نیروی الکتریکی مورد نیاز برای روشن شدن چراغ ها، ضبط و استارت خوردن خودرو تامین نمی شود. زیرا همان طور که قبلا اشاره کردیم یکی از وظایف دینام شارژ کردن باتری خودرو است تا در زمان خاموش بودن خودرو، از انرژی الکتریکی ذخیره شده در آن استفاده شود.

سرو صدا

تسمه دینام با پولی، دینام را به کار می اندازند. اگر پولی دینام با تسمه تراز نباشد و یا بلبرینگ دینام دچار فرسودگی شده باشد، در این صورت صدای غرغر از خودرو می شنوید.

مطالب مرتبط

بدنه ساوانا | ترمز ساوانا | رادیاتور ساوانا | ترموستات ساوانا | توربو شارژ ساوانا | کمپرسور کولر ساوانا | ایربگ ساوانا | استارت ساوانا | دینام ساوانا | کالیپر ساوانا