هیچ محصولی یافت نشد.

استارت خودرو نمونه به روزی از هندل های قدیمی است. اتومبیل ها برای روشن شدن نیاز دارند که محور اصلی موتور در آن ها به گردش دربیاید. در گذشته این کار با کمک دست و چرخش هندل انجام می شد، اما در حال حاضر استارت ها جایگزین آن ها شده اند. موتورهای درون سوز برای شروع به کار نیاز دارند که احتراق در آن ها اتفاق بیافتد، استارت اتومبیل ایجاد کننده این احتراق اولیه در موتور است. استارت یک موتور الکتریکی است، که با دریافت انرژی الکتریکی از باتری خودرو، انتقال آن به سیم پیچ استارت، عبور این جریان به چرخ دنده های استارت و سپس چرخ دنده های موتور، سبب حرکت موتور می شود. در واقع استارت انرژی الکتریکی باتری را به انرژی مکانیکی مورد نیاز برای حرکت خودرو تبدیل می کند.

ساختمان استارت ساوانا

استارت خودرو دارای قطعات زیادی است که امکان عملکرد صحیح آن را فراهم می کنند. اما به طور کلی دارای دو بخش اصلی موتور استارت و اتوماتیک استارت است. که هر کدام از قطعات کوچک تری تشکیل شده اند. در ادامه به بررسی این بخش ها و برخی از قطعات تشکیل دهنده آن ها می پردازیم.

اتوماتیک استارت

اتوماتیک استارت یک استوانه کوچک است که بر روی استوانه بزرگ تر که همان موتور استارت است قرار دارد. این بخش به شکل رابطی بین موتور استارت و باتری خودرو عمل می کند و دریافت کننده برق از باتری است. جریان برق به دنده استارت منتقل می شود و دنده استارت را با فلایویل میل لنگ درگیر می کند که به این شکل باعث چرخش آن می شود. این قطعه دارای دو سیم پیچ است که یکی از آن ها نگهدارنده و دیگری کشنده است. اتوماتیک استارت دارای قطعات مختلفی است که انجام وظایفی که به آن ها اشاره کردیم را امکان پذیر می سازند. این قطعات شامل: پلانجر، اهرم دو شاخه، دو پیچ، سیم پیچ کشنده، سیم پیچ نگهدارنده، پولکی مسی و فیش اتوماتیک است.

موتور استارت

پوسته اصلی یا موتور استارت یک استوانه فولادی است که از اتوماتیک استارت کوچک تر است و در زیر آن قرار می گیرد. این قطعه خود از قطعاتی مانند زغال استارت، کلگی، درپوش، بالشتک ها، دنده استارت، سیم پیچ و آرمیچر تشکیل شده است.

زغال استارت

این قطعه از ترکیب جنس مس و کربن نرم است. در سیستم استارت به تعداد بالشتک های موجود زغال استارت قرار می گیرد. زغال استارت با ایجاد میدان مغناطیسی جریان الکتریکی را به کلکتور آرمیچر می رساند.

در پوش

در پوش در قسمت انتهایی استارت نصب شده است و علاوه بر نگهداری از شفت آرمیچر، محل اتصال و قرار گیری زغال های مثبت و منفی استارت است.

آرمیچر

این قطعه وظیفه ایجاد یک میدان مغناطیس مخالف بالشتک را دارد تا به کمک دافعه ای که قطب های هم نام نسبت به هم دارند، بتواند بچرخد.

کلگی

این قطعه از جنس آلومینیوم خشک ساخته می شود. کلگی استارت محل قرار گرفتن نگهدارنده شفت آرمیچر و اتوماتیک استارت است.

سیم پیچ

در سیستم استارت چهار حلقه سیم پیچ قرار می گیرد که یکی از آن ها به دور بالشتک پیچیده می شود تا بتواند انرژی الکتریکی و مغناطیسی مورد نیاز را ایجاد کند.

بالشتک

بالشتک ها از جنس فولاد هستند و وظیفه به وجود آوردن میدان مغناطیسی در موتور استارت را بر عهده دارند. به طور کلی چهار بالشتک در پوسته اصلی قرار دارد.

دنده استارت

محل قرار گرفتن دنده استارت روی شفت آرمیچر است. این قطعه با انتقال نیروی مکانیکی آرمیچر به دنده فلایویل، سبب چرخش آن می شود.

نحوه عملکرد استارت ساوانا

همان طور که اشاره کردیم استارت یک موتور الکتریکی است و از سیم پیچ ها و زغال هایی تشکیل شده است که ورود جریان الکتریکی به آن ها، یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند. این میدان مغناطیسی آرمیچر درون استارت را به چرخش وا می­دارد و چرخش آرمیچر چرخ دنده های استارت را به گردش می اندازد که این چرخ دنده ها با درگیری در چرخ دنده های موتور، سبب حرکت موتور می شوند.

 

شمع گرمکن چیست؟

موتورهای دیزلی برای شروع به کار نیاز به یک گرما دارند که این گرما دهنده همان شمع گرمکن است. این نوع از موتورها نیازی به جرقه شمع ندارند زیرا فشرده سازی هوا و سوخت باعث افزایش حرارت می شود و احتراق اتفاق می افتد. اما اگر دمای هوا خیلی پایین باشد، این امکان وجود دارد که به علت کاهش دمای سیلندر احتراق رخ ندهد. در این زمان شمع گرمکن مانند یک سیسنم گرمایشی الکتریکی عمل می کند و دمای سیلندر را بالا می برد تا احتراق اتفاق بیافتد.

انواع استارت ساوانا

استارت ها با توجه به مدل خودرو و کمپانی سازنده می توانند مدل های متفاوتی داشته باشند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

استارت دنده مارپیچی

این نوع از استارت ها به صورت جدا از سیستم اتومات طراحی می شوند. یکی از مشکلات استارت دنده مارپیچی، گیر کردن دنده استارت در زمان روشن شدن موتور است، که باعث می شود موتور نتواند شروع به کار کند.

استارت گیربکسی

در موتورهای با حجم بالا که تعداد سیلندر زیادی دارند از این نوع از استارت ها استفاده می شود. این استارت علاوه بر چرخ دنده های معمول یک قطعه به نام گیربکس هم دارد.

استارت دنده مارپیچی کشویی

در استارت های دنده مارپیچی کشویی، اتومات استارت جریان برق باتری را به موتور استارت انتقال می دهد. این نوع از استارت ها با درگیر کردن دنده فلایویل باعث روشن شدن موتور می شوند.

دلایل خرابی استارت ساوانا

استارت خودرو به دلایل متفاوتی ممکن است خراب شود که در نتیجه آن موتور نمی تواند شروع به کار کند و اتومبیل روشن نمی شود. دلایلی مانند:

·      اشکال در سیم کشی استارت

·      خراب شدن یا خالی شدن باتری اتومبیل

·      قفل شدن موتور

·      اشکال در موتور استارت

·      تمام شدن زغال استارت

·      شکستن چرخ دنده های استارت

نشانه های خرابی استارت ساوانا

استارت خودرو اولین مرحله از فرآیند به کار افتادن اتومبیل است. که در صورت اشکال در این مرحله احتراق صورت نمی گیرد و موتور به حرکت نمی افتد. اما نشانه هایی وجود دارند که بیانگر وجود اشکال در این سیستم هستند. مانند دیر استارت خوردن، گاهی استارت می خورد اما گاهی نه و یا خودرو روشن می شود اما همچنان استارت با فلایویل درگیر است. با دیدن نشانه هایی از این دست، متوجه اشکال در سیستم استارت می شویم و باید برای بررسی آن اقدام کنیم.

مطالب مرتبط

بدنه ساوانا | ترمز ساوانا | رادیاتور ساوانا | ترموستات ساوانا | توربو شارژ ساوانا | کمپرسور کولر ساوانا | ایربگ ساوانا | استارت ساوانا | دینام ساوانا | کالیپر ساوانا