هیچ محصولی یافت نشد.

استفاده روزافزون از خودروها برای راحتی و سرعت بیشتر در حمل و نقل، باعث ازدیاد تصادفات جاده ای و حوادث آن شده است. سازندگان خودروها همواره سعی در بهبود و افزایش امنیت خودرو و سرنشینان آن دارند. کیسه هوا یکی از مواردی است که در تلاش برای افزایش امنیت و کاهش آسیب به سرنشینان خودرو در هنگام ضربه های شدید در تصادفات جاده ای، در خودرو به کار می رود. امروزه وجود کیسه هوا یکی از اصلی ترین گزینه ها برای دریافت استانداردهای لازم برای ایمنی خودرو است.

کیسه هوا یا ایر بگ ساوانا

اولین اقدامی که برای ایمن سازی خودروها صورت گرفت، نصب کمربندهای ایمنی بود. پس از نصب این کمربندها میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای به مقدار بسیار قابل توجهی کاهش پیدا کرد و به همین دلیل استفاده از کمربند ایمنی در هنگام رانندگی به عنوان قانون به تصویب رسید. در ادامه افزایش ایمنی خودروهای سواری، تولید کنندگان خودرو از کیسه هوا رونمایی کردند. کیسه هوا یا ایربگ یک بالشتکی است که در هنگام بروز تصادفات باد می شود و با قرار گرفتن بین سرنشین و خودرو، از سرنشین در برابر ضربات محافظت می کند. خودرو در زمان برخورد با خودروی دیگر و یا موانع، متوقف می شود، اما این توقف ناگهانی باعث پرتاب سرنشینان به سمت جلو و یا اطراف می شود. این پرتاب شدید موجب آسیب های شدید در افراد می شود. استفاده از کمربند ایمنی، سطح این آسیب ها را کاهش می دهد اما باز هم شدت ضربه وارد شده به گردن و پیشانی زیاد است. کیسه هوا در این مواقع شدت ضربات را کاهش می دهد و آن را متوجه قسمت های مقاوم تر بدن می کند. این محافظ در زمان تصادف مانند یک سپر، از برخورد خرده شیشه ها به چشم ها و صورت، و یا برخورد سر و صورت به داشبورد و فرمان جلوگیری می کند.

ساختمان کیسه هوا ساوانا

کیسه هوا یک محفظه کوچک است که در نقاطی از خودرو که نیاز به ایمن سازی دارد کار گذاشته می شود. ایر بگ دارای قطعات دیگری است که در آن قرار دارند و کارکرد آن را امکان پذیر می سازند. در ادامه به بررسی این قطعات می پردازیم.

کیسه

کیسه ها در خارجی ترین بخش سیستم ایر بگ هستند و از جنس پلیمر ساخته می شوند. برای جلوگیری از چسبیدن لایه های کیسه هوا به یکدیگر، سطح آن ها را با سیلیکون می پوشانند. کیسه های هوا دارای منافذ ریزی هستند به این منظور که، به سرعت باد درون آن ها خالی شود تا برای خروج سرنشینان از خودرو مشکلی ایجاد نشود.

سنسور کنترل

وظیفه سنسورهای کنترل ایربگ بررسی دائمی شرایط و موقعیت خودرو و قطعات آن به کنترل کننده مرکزی است. در صورت اعلام تصادف، کیسه های هوا از جای خود خارج می شوند و باد می شوند تا از برخورد جلوگیری کنند. تعداد سنسورهای کنترل در اتومبیل های متفاوت باهم فرق دارد. اما به صورت معمول دو سنسور کنترل در دو طرف اکسل جلو و نزدیک به چرخ ها قرار دارد. در برخی از خودروها تعداد این سنسورها بیشتر است و در قسمت درها و یا سقف خودرو هم تعبیه می شوند. هر چقدر تعداد حسگرها بیشتر باشد دقت در عملکرد کیسه های هوا بیشتر است. سنسورهای کنترل می توانند انواع متفاوتی داشته باشند، در برخی از مدل ها شدت ضربه، و در مدل های دیگر سرعت ضربه وارده به خودرو را اندازه می گیرند.

سیستم باد کننده

سیستم باد کننده کیسه هوا از یک ژنراتور کوچک به همراه یک جرقه زن که یک سری خازن پر دارد و تعدادی قرص سوخت که از جنس نیترات پتاسیم و سدیم آزید هستند، تشکیل شده است. در صورت وقوع تصادف، جرقه زن که به سیستم کنترل متصل است سیگنالی دریافت می کند و با جرقه زدن باعث سوختن قرص ها می شود. قرص ها پس از سوختن به گاز نیتروژن تبدیل می شوند. سیستم باد کننده در پشت کیسه هوا قرار می گیرد.

انواع مختلف ایربگ ساوانا

انواع مختلف کیسه هوا یا ایر بگ براساس محل قرارگیری آن ها در خودرو مشخص می شود.

ایربگ سرنشینان جلو

ایربگ های جلو خودرو، اولین ایربگ های مورد استفاده در خودروها بودند. ساده ترین و مهم ترین نوع کیسه های هوا، کیسه هواهای جلو هستند، زیرا که بیشترین تصادفات و برخوردها در اتومبیل ها از سمت جلو اتفاق می افتد، بنابراین سرنشینان جلو بیشتر در معرض خطر هستند. کیسه هوای سمت سرنشین در قسمت داشبورد قرار دارد و ایربگ سمت راننده درون فرمان خودرو نصب شده است. در صورت ایجاد تصادف این ایربگ ها با فشار قسمت های پلاستیکی که رویشان را پوشانده است، کنار می زنند و بیرون می آیند.

ایربگ جانبی

این نوع کیسه هوا در فاصله بین در و سرنشینان قرار می گیرد و برای هر دو قسمت عقب و جلوی اتومبیل تعبیه می شود. این کیسه هوا درون صندلی ها کار گذاشته می شود و در صورت برخورد خودرو از طرفین باز می شوند، تا از برخورد سرنشینان به درها جلوگیری کنند.

 ایربگ وسط

این ایربگ بین راننده و سرنشین جلو باز می شود تا از برخورد آن ها به یکدیگر جلوگیری کند.

ایربگ زانو

این نوع از کیسه های هوا برای سرنشینان جلو تعبیه می شوند تا از آسیب به قسمت پاها و زانوی آن ها جلوگیری شود.

ایربگ پرده ای

کیسه هوای پرده ای در سقف خودروها قرار داده می شود و در صورت بروز تصادف روی شیشه ها باز می شود تا از ریختن خرده شیشه رو سرنشینان جلوگیری شود.

ایربگ عابر

از جدیدترین انواع کیسه های هوا، ایربگ های عابر هستند که در قسمت خارجی خودرو قرار می گیرند تا در صورت تصادف با عابر، دوچرخه سوار و...، از آسیب به آن افراد جلوگیری شود.

ایربگ کمربندی

کیسه هوای کمربندی درون کمربند قرار دارد و برای جلوگیری از آسیب هایی است که کشیده شدن کمربند در هنگام تصادف ایجاد می کند.

دلایل باز نشدن ایربگ ها

ایربگ ها برای حفظ سلامت سرنشینان ، در اتومبیل تعبیه می شوند. اما این امکان وجود دارد که به دلیل یک سری از نقص ها و یا برخوردها، ایربگ ها عمل نکنند. در ادامه به بعضی از این دلایل اشاره می کنیم.

·      خرابی سنسورهای کیسه هوا

·      اشکال در تنظیمات کامپیوتر خودرو

·      وجود خرابی در سیم کشی اتومبیل

·      وارد شدن ضربه به یک قسمت خودرو

·      تصادف با سرعت کم

اما به طور معمول اشکالات به گونه ای هستند که سیستم خودرو آن ها را شناسایی کرده، و با روشن شدن چراغ هشدار سرویس، شما را از وجود اشکال در سیستم آن مطلع می کند.

مطالب مرتبط

بدنه ساوانا | ترمز ساوانا | رادیاتور ساوانا | ترموستات ساوانا | توربو شارژ ساوانا | کمپرسور کولر ساوانا | ایربگ ساوانا | استارت ساوانا | دینام ساوانا | کالیپر ساوانا