هیچ محصولی یافت نشد.

موتور خودرو برای اینکه عملکرد درست و بهینه ای داشته باشد، باید در دمای درستی فعالیت کند. ترموستات وظیفه دارد که دمای موتور را کنترل کند تا از یک حد بالاتر یا پایین تر نرود. تغییر بیش از حد دمای موتور تاثیر مستیقی بر عملکرد درست آن و قطعات فعال در خودرو دارد. با ایجاد احتراق و افزایش بیش از حد دما روغن سیستم روان کاری بسیار رقیق می شود و در صورت پایین آمدن دمای موتور، این روغن غلیظ می شود. در هر دو صورت نمی تواند به شکل درستی عمل کند و خاصیت روان کاری را از دست می دهد، که در این حالت موجب فرسایش موتور می شود. کار ترموستات کنترل جریان مایع خنک کننده به سمت رادیاتور است. این قطعه با قطع و وصل جریان مایع خنک کننده در زمان های مناسب، دمای موتور را در محدوده بهینه 85 درجه سانتیگراد نگه می دارد و مانع از اشکال در عملکرد خودرو می شود.

 انواع ترموستات ساوانا

خودروها با توجه به به حساسیت موتور و اهمیت و میزان دقت در کنترل دمای آن، از ترموستات های متفاوتی بهره می برند. در ادامه به بررسی انواع ترموستات های موجود می پردازیم.

ترموستات الکترومکانیکی

ترموستات های الکترومکانیکی دارای طول عمر بالایی هستند و دو حسگر دمایی دارند که سوپاپ آن ها با یک رابط مکانیکی باز و بسته می شود. جنس این حسگرها از مایع و یا فلز است که با توجه به آن مویین یا بایماتال نامیده می شوند.

ترموستات الکترونیکی

در ترموستات های الکتریکی سیگنال های تغییرات دمایی به صورت جریان الکتریکی، توسط حسگرهای دمایی به یک رله مینیاتوری ارسال می شوند. کنترل سوپاپ با رله است و با توجه به سیگنال دریافتی، آن را باز یا بسته می کند.

ترموستات مومی

در محفظه این ترموستات یک موم قرار دارد که با توجه به تغییرات دمایی، منبسط یا منقبض می شود و از این طریق باز و بسته شدن سوپاپ ترموستات را کنترل می کند. حساسیت دمایی موم به میزان دمای بهینه موتور هر خودرو بستگی دارد.

ترموستات فانوسی

این نوع از ترموستات در محفظه خود الکلی دارد که مانند موم با تغییر دما منقبض و منبسط می شود و به این شکل سوپاپ ترموستات را کنترل می کند. اما امروزه دیگر از این مدل ترموستات استفاده نمی شود، چون الکل آن خطر آفرین است و واکنش سریعی به تغییرات دما نشان نمی دهد.

ساختمان ترموستات ساوانا

ترموستات در واقع مثل یک شیر مکانیکی هوشمند عمل می کند که با حساسیت نسبت به دما، میزان جریان مایع خنک کننده به موتور را کم یا زیاد می کند. در بدنه ترموستات یک محفظه به نام دیافراگم لاستیکی وجود دارد که درون آن یک پودر مومی است، که به آن ساچمه مومی می گویند. وقتی تغییرات دمایی رخ می دهد این ساچمه مومی منبسط می شود و به پیستون فولادی نیرویی وارد می کند. فشار انبساط موم پیستون را به سمت پایین هل می دهد و باعث باز شدن دریچه ترموستات می شود و مایع خنک کننده وارد سیستم می شود که با عبور از مجرای کنار گذر به سمت موتور می رود. وقتی دمای موتور کاهش پیدا می کند، ساچمه مومی به حالت اولیه بر می گردد و پیستون توسط یک فنر برگشت دهنده به سمت بالا باز می گردد تا شیر ترموستات بسته شود و جریان مایع خنک کننده قطع شود. حساسیت به دمای ساچمه مومی توسط کارخانه سازنده و با توجه به مشخصات موتور خودرو تعیین می شود.

 دلایل خرابی ترموستات ساوانا

ترموستات خودرو هم مانند دیگر قطعات آن دارای عمر مفید مشخصی است که پس از طی شدن آن نمی تواند درست عمل کند و به این شکل قطعات و اجزای دیگر خودرو را دچار اشکال می کند. اما باز هم ممکن است با بروز یک سری از مشکلات این عمر مفید کاهش پیدا کند و این قطعه زودتر مستهلک شود و نیاز به تعویض داشته باشد. به طور کلی پییشنهاد می شود هر 50000 کیلومتر یا هر یک سال، اقدام به تعویض ترموستات کنید. در ادامه به برخی از این دلایل اشاره می کنیم.

·      فشار بیش از حد به ترموستات

·      زنگ زدن بدنه ترموستات

·      پایان عمر مفید ترموستات

·      استفاده از ترموستات نامناسب

اگر در صورت تعویض ترموستات، از ترموستات نامناسب برای جایگزینی استفاده کنیم، باعث بروز مشکلاتی در سیستم خودرو می شویم. زیرا این قطعه وظیفه کنترل دمای موتور را براساس حساسیت های خودرو بر عهده دارد. اگر دمای موتور پایین باشد رینگ ها، پیستون ها و بلبرینگ های مورد استفاده در تجهیزات منبسط نمی شوند و فضاهای خالی را پر نمی کنند. در نتیجه امکان خوردگی قطعات بالا می رود.

نشانه های خرابی ترموستات ساوانا

 ترموستات خودرو قطعه بسیار مهمی است که می تواند عملکرد درست موتور را امکان پذیر کند و در صورت بروز مشکل در آن در کل سیستم اشکال پیش می آید. خرابی های ترموستات معمولا به دو صورت اتفاق می افتد. در یک حالت با از کار افتادن سنسور ترموستات، کار آن متوقف می شود و نمی تواند مایع خنک کننده را به موتور انتقال دهد که باعث می شود موتور جوش بیاورد. در حالت بعدی ترموستات به شکل دائم کار می کند و باز هم باعث ایجاد مشکلاتی می شود که با نشانه هایی همراه است، در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

·      فرسایش سیلندرها

·      کاهش غلظت روغن موتور

·      تغییرات غیر عادی دمای موتور

·      افزایش مصرف روغن موتور

·      افزایش مصرف سوخت

·      نشت آب از قسمت زیر خودرو

·      بالا رفتن غیر عادی آمپر دما

مطالب مرتبط

بدنه ساوانا | ترمز ساوانا | رادیاتور ساوانا | ترموستات ساوانا | توربو شارژ ساوانا | کمپرسور کولر ساوانا | ایربگ ساوانا | استارت ساوانا | دینام ساوانا | کالیپر ساوانا