نمایش دادن همه 8 نتیجه

سپر جلو فوتون ساوانا

سپر وظیفه کاهش شدت ضربات وارده به خودرو را بر عهده دارد. این قطعه یک ساختمان سه قسمتی دارد که

سپر عقب فوتون ساوانا

سپر از قطعاتی است که برای افزایش میزان ایمنی خودروها به کار می رود. این قطعه از سه بخش تشکیل

آفتابگیر راست فوتون

آفتاب گیر در خودرو از قطعات مهم درون کابین خودرو است که مانع رسیدن نور مستقیم خورشید و کاهش دید

آفتابگیر چپ فوتون

آفتابگیر در خودرو از قطعات مهم به کار رفته در کابین خودرو است که از رسیدن نور مستقیم خورشید و

آفتابگیر چپ وانا

آفتاب گیر در خودرو از قطعات مهم نصب شده در اتاقک اتومبیل است که مانع رسیدن نور مستقیم خورشید و

آفتابگیر راست وانا

آفتاب گیر از قطعات براهمیت درون کابین خودرو است که مانع رسیدن نور مستقیم خورشید و کاهش دید راننده در

بدنه خودرو اولین قسمتی از آن است که دیده می شود. در طول تاریخ تغییرات بسیاری روی خودروها، سیستم چرخ ها، موتور و بیشتر از هر چیز بدنه و اتاق آن ها اتفاق افتاده است. خودروها در اندازه و ابعاد گوناگونی طراحی و ساخته می شوند و کاربردهای متفاوتی دارند. بنابراین طراحی فرم، سایز و جنس بدنه اتومبیل تعیین کننده نوع آن است و خودروها بر همین اساس تقسیم بندی می شوند. البته گاهی این امکان وجود دارد که خودرو مورد نظر دارای خصوصیات دو کلاس مختلف باشد و یا کمپانی سازنده آن تصمیم بگیرد خودرو را بر خلاف طراحی ظاهری در یک کلاس خاص معرفی کند.

دسته بندی خودروها براساس کلاس و فرم بدنه آن ها

با توجه به افزایش روزافزون تولید اتومبیل ها و طراحی های متنوع و متفاوت آن ها، نیاز به یک دسته بندی براساس فرم ظاهری بدنه احساس می شد. اصلی ترین نوع دسته بندی خودروها براساس کلاس است که به خریداران کمک می کند که با توجه به کلاس خودرو متوجه نوع کارکرد آن بشوند. البته این تقسیم بندی قانون کلی و خاصی ندارد و می تواند با توجه به سلیقه و نظر سازنده، کشور تولید کننده و کمپانی سازنده تغییر کند. همین طور که شاهد هستید، هر سال تعداد زیادی خودرو با طراحی های جدید وارد بازار می شوند و ممکن است از ترکیب دو کلاس موجود در دسته بندی ساخته و طراحی شده باشند. با توجه به این امر لیست دسته بندی خودروها هر سال طولانی تر می شود و کلاس های جدیدی به آن اضافه می گردد. در ادامه به معرفی کلاس های مختلف می پردازیم.

·      سدان (صندوق دار)

این دسته از خودروها از رایج ترین و محبوب ترین اتومبیل های تولید شده هستند که به نام خودروهای خانوادگی یا شهری هم شناخته می شوند. چهار در دارند و مناسب سواری چهار تا پنج نفر هستند. صندوق عقب این نوع از خودروها از کابین جدا است.

·      هاچ بک

این نوع از خودروها هم برای استفاده شهری مناسب هستند اما معمولا کوچک تر از سدان ها هستند و در هاچ بک در صندوق عقب به شیشه عقب متصل است و با بالا و پایین رفتن در صندوق، شیشه هم جا به جا می شود. این خودروها امروزه بیشتر به صورت چهار در تولید می شوند.

·      استیشن (واگن)

این نوع از خودروها مدل بزرگ تری از سدان ها هستند که بدنه کشیده تر و صندوق عقب بزرگ تری دارند و شیشه عقب و در صندوق بهم متصل هستند.

·      فست بک

اتومبیل های این کلاس فرمی شبیه خودروهای صندوق دار دارند با این تفاوت که قسمت عقب آن ها مانند هاچ بک ها، با یک شیب تند به انتهای صندوق عقب می رسد. در این مدل شیشه عقب و در صندوق عقب از هم جدا هستند.

·      لیفت بک

تفاوت این کلاس با فست بک در صندوق عقب آن است. در این مدل صندوق عقب به صورت جدا از اتاق طراحی می شود.

·      کوپه

این کلاس معمولا از انواع لوکس محسوب می شود. بدنه این نوع اتومبیل ها دارای دو در است و مسقف هستند.

·      شوتینگ بریک

شوتینگ بریک فرمی بین استیشن و کوپه دارد. در قسمت پشت خودرو به استیشن و فست بک شبیه است و در قسمت جلو ظاهری شبیه کوپه دارد.

·      کانورتیبل (کروک)

اتومبیل های این کلاس دارای طراحی دو در و سقف متحرک هستند. اتومبیل های کروک با وجود داشتن دو در، به صورت چهار نفره طراحی می شوند. اگر به شکل دو نفره طراحی شده باشند، رودستر نامیده می شوند.

·      لیموزین

این کلاس در واقع سدان هایی با طراحی کشیده تر هستند و اتاق بزرگ تری دارند تا امکانات رفاهی بیشتری در آن ها قرار بگیرد. لیموزین ها برای تشریفات و جا به جایی افراد معروف مورد استفاده قرار می گیرد.

·      ناچ بک

این نوع از خودروها ترکیبی از طراحی سدان و کوپه هستند. قسمت جلوی خودرو در ناچ بک ها کشیده تر است و قسمت عقب آن کوچک تر طراحی شده. این اتومبیل ها دو در هستند و یک ردیف صندلی دارند.

·      SUV (شاسی بلند)

طراحی این کلاس از خودروها ترکیبی از کلاس اسپرت و 4WD است. شاسی بلندها معمولا به شکل دو دیفرانسیل طراحی می شوند و امکان تنظیم به حالت یک دیفرانسیل هم دارند. اما برخی کمپانی های جدید تر شاسی بلندهایی با یک دیفرانسیل تولید می کنند.

·      4X4 (4WD)

این نوع از اتومبیل ها دارای بدنه بزرگتر و ارتفاع بیشتری هستند. دارای دو دیفرانسیل هستند که آن ها را برای طی مسیرهای کوهستانی و صعب العبور هماهنگ می کند.

·      کراس اور

خودروهای این کلاس در واقع شاسی بلندهایی با ابعاد کوچکتر هستند و بدنه آن ها روی شاسی سدان طراحی می شود. این خودروها معمولا به صورت تک دیفرانسیل طراحی می شوند.

·      ون

ون ها معمولا برای حمل مسافر به کار می روند. ارتفاع این خودرو از سدان ها بیشتر است و یک در کشویی و پنج تا هفت ردیف صندلی دارند.

دسته بندی خودروها براساس جنس بدنه

بدنه خودروها از جنس های مختلفی ساخته می شود. جنس بدنه می تواند در سرعت، شتاب، قیمت تمام شده و وزن خودرو موثر باشد. بدنه می تواند به طور کامل از یک جنس متریال و یا به صورت ترکیبی ساخته شود. معمول ترین متریال برای ساخت بدنه اتومبیل ها آلومینیوم و فولاد است. برای ساخت بدنه خودروهای لوکس یا اسپرت که قیمت بالایی دارند، از مواد جدید تری مثل فیبر کربن، پلیمر و فایبر گلاس استفاده می شود. در برخی از اتومبیل ها هم از ورق گالوانیزه برای ساخت بدنه استفاده می کنند.

با توجه به دسته بندی هایی که در قسمت های قبل توضیح داده شد، می توان گفت که بدنه خودرو فوتون ساوانا در کلاس SUV یا شاسی بلند قرار دارد. و جنس بدنه آن از آلیاژ آلومینیوم است.

مطالب مرتبط

بدنه ساوانا | ترمز ساوانا | رادیاتور ساوانا | ترموستات ساوانا | توربو شارژ ساوانا | کمپرسور کولر ساوانا | ایربگ ساوانا | استارت ساوانا | دینام ساوانا | کالیپر ساوانا