هیچ محصولی یافت نشد.

فرمان خودرو وظیفه هدایت و تغییر مسیر آن را بر عهده دارد. این قطعه کنترل خودرو و چرخ های جلو را توسط یک سیستم به انجام می رساند. سیستم فرمان شامل قسمت های مختلفی است که با همکاری با یکدیگر نیروی چرخش فرمان را به چرخ های اتومبیل انتقال می دهند تا خودرو به سمت مسیر مورد نظر هدایت شود. در ادامه به بررسی سیستم هدایت خودرو یا سیستم فرمان می پردازیم.

روش کار سیستم فرمان ساوانا

اگر بخواهیم به شکل ساده، طرز کار سیستم فرمان خودرو توضیح دهیم، باید گفت این سیستم با دریافت انرژی دست راننده اتومبیل، نیروی چرخشی فرمان را به نیروی افقی مورد نیاز برای حرکت چرخ ها تبدیل می کند.

 ساختمال سیستم فرمان ساوانا

سیستم فرمان دارای یک ساختمان سه قسمتی است که شامل: غربیلک فرمان، ستون یا میل فرمان و جعبه فرمان می شود.

غربیلک فرمان

این قطعه قسمتی از سیستم فرمان است که راننده با آن در ارتباط است. غربیلک فرمان نیرویی که راننده وارد می کند را به میل فرمان انتقال داده و در همین حال گشتاور آن را افزایش می دهد. در خودروهای جدید برای راحتی طرز استفاده از فرمان، می توان ارتفاع یا زاویه قرارگیری آن را تنظیم کرد.

میل یا ستون فرمان

ستون فرمان ارتباط بین غربیلک و جعبه فرمان را امکان پذیر می کند و نیروی چرخش آن را به جعبه فرمان انتقال می دهد. میل فرمان به شکل خرطومی است و حالت انعطاف پذیری دارد تا در هنگام تصادفات، وارد اتومبیل نشده و به راننده آسیب وارد نکند.

پیتمن

این قطعه روی شفت خروجی جعبه فرمان قرار می گیرد و حرکت چرخشی شفت را به حرکت زاویه ای تبدیل می کند.

میله درگ

این قطعه ارتباط میان پیتمن و شغال دست را امکان پذیر می کند.

سگ دست و شغال دست

علت این نوع نام گذاری به شکل ظاهری این قطعات بر می گردد. وقتی شغال دست حرکت می کند، سگ دست هم می چرخد و در نتیجه چرخ های اتومبیل هم تغییر جهت می دهند.

جعبه فرمان

این قطعه مانند یک واسطه بین نیروی دست راننده و اهرم بندی اتومبیل است و اصلی ترین قسمت سیستم فرمان به حساب می آید. جعبه فرمان حرکت چرخشی وارد شده به غربیلک را به حرکت افقی یا خطی تبدیل می کند و از طریق اهرم بندی خودرو، نیرو را به سگ دست می رساند. جعبه فرمان خودرو انواع متفاوتی دارد که با توجه به نوع اتومبیل و کمپانی سازنده آن طراحی می شوند. اما به طور کلی تمام جعبه فرمان ها دارای سه وظیفه اصلی هستند:

·      افزایش گشتاور

·      تغییر صفحه چرخش غربیلک به صفحه مکانیکی فرمان

·      تبدیل حرکت چرخشی غربیلک به حرکت افقی یا خطی

انواع جعبه فرمان ساوانا

جعبه فرمان مهم ترین قسمت سیستم فرمان است و در واقع کیفیت و نوع عملکرد این قطعه تعیین کننده راحتی و کارکرد مناسب سیستم فرمان است. این قطعه براساس میزان افزایش گشتاور و نحوه افزایش آن، همچنین راحت بودن راننده در کنترل سیستم فرمان، به دو دسته اصلی جعبه فرمان مکانیکی و جعبه فرمان نیرو کمکی تقسیم می شود که هرکدام از آن ها دارای انواع مختلفی هستند.

جعبه فرمان مکانیکی

این نوع جعبه فرمان بیشتر در گذشته مورد استفاده قرار می گرفته است و دارای سیستم عملکرد ساده ای است. در جعبه فرمان های مکانیکی افزایش گشتاور نیروی وارده از دست راننده، توسط یک سری از چرخ دنده ها انجام می شود و تنها منبع نیرو، انرژی دست راننده خودرو است. در ادامه انواع این جعبه فرمان ها را بررسی می کنیم.

جعبه فرمان حلزونی انگشتی

این نوع جعبه فرمان ها از یک جعبه مربع شکل و یک انگشتی و حلزونی تشکیل شده اند. انتقال حرکت از غربیلک به سمت چرخ ها و همچنین تغییر نوع حرکت از چرخشی به خطی، توسط این قطعات انجام می پذیرد.

جعبه فرمان حلزونی با دنده تاج خروسی

در این جعبه فرمان ها یک قطعه دندانه دار شبیه به تاج خروس جایگزین انگشتی می شود و انتقال حرکت به طرف حلزونی و میل فرمان ها به واسطه آن انجام می شود.

جعبه فرمان حلزونی غلتکی

در جعبه فرمان حلزونی غلتکی یک غلتک به جای دنده تاج خروسی قرار می گیرد و روند کارکرد آن به جعبه فرمان بالایی شبیه است.

جعبه فرمان ساچمه ای با دنده تاج خرسی

این جعبه فرمان ها بیشتر در خودروهای سنگین به کار می روند. در جعبه فرمان ساچمه ای یک چرخ دنده تاج خروسی در کنار یک دنده تاج خروسی به شکل یک مخروط کنار یکدیگر قرار می گیرند. جایگزین حلزونی در این جعبه فرمان ها، ساچمه ها و لوله های گردش هستند. حرکت مارپیچ فرمان به ساچمه ها می رسد و از این طریق ساچمه ها این حرکت را به خطی تبدیل می کنند. این نوع جعبه فرمان دارای مزایایی مانند استهلاک کم، نگهداری راحت، ایمنی، اصطکاک کم بین قطعات و امکان مجهز شدن به سیستم نیرو کمکی است. اصطکاک کمی که بین قطعات این جعبه فرمان وجود دارد باعث می شود که نیروی کمتری برای چرخش غربیلک صرف شود و خوردگی بین قطعات کاهش پیدا کند.

جعبه فرمان چرخ دنده شانه ای

این نوع جعبه فرمان مرسوم ترین نوع جعبه فرمان های مکانیکی است و به نام های راک اند پینیون و کشویی هم شناخته می شود. دلیل مرسوم بودن این جعبه فرمان حجم کم و وزن سبک آن است. از قطعات تشکیل دهنده این جعبه فرمان می توان به یاتاقان پینیون، پینیون، بازوی فرمان، دنده شانه ای و گردگیر اشاره کرد. پینیون حرکت چرخشی را دریافت می کند و با کمک دنده ها آن را به حرکت خطی تبدیل می نماید. این جعبه فرمان مزایای دیگری هم مانند اصطکاک و استهلاک کم، هزینه پایین در نگهداری و تعمیر دارد. البته جعبه فرمان دنده شانه ای در افزایش گشتاور و پایداری خودرو محدودیت هایی دارد.

جعبه فرمان نیرو کمکی

در این نوع از جعبه دنده ها یک نیروی الکتریکی یا هیدرولیکی به کمک نیروی گشتاور دست راننده می آید و آن را افزایش می دهد. استفاده از این نوع از فرمان بسیار راحت تر است و دست راننده خسته نمی شود. این راحتی به خصوص در زمان پارک کردن و فرمان دادن اتومبیل محسوس است. جعبه فرمان های نیرو کمکی انواع گوناگونی دارند که به بررسی آن ها می پردازیم.

جعبه فرمان هیدرولیکی

اولین و مرسوم ترین نوع جعبه فرمان های نیرو کمکی، جعبه فرمان های هیدرولیکی هستند. این نوع جعبه فرمان یک فشار هیدرولیکی به دنده شانه ای وارد می کند و آن را به حرکت درمی­آورد تا راننده نیروی کمتری را برای به حرکت درآوردن غربیلک صرف کند. این جعبه فرمان که ساختاری شبیه به جعبه فرمان مکانیکی دنده شانه ای دارد، از پمپ هیدرولیکی، شیر هیدرولیکی، تسمه هیدرولیک، جک هیدرولیک، مخزن روغن و لوله های رفت و برگشت روغن تشکیل شده است. تسمه موتور نیروی چرخشی را به پمپ هیدرولیکی می دهد و این پمپ روغن را از طریق لوله های رفت به شیر هیدرولیک می رساند. این شیر با چرخش فرمان باز می شود و روغن باعث حرکت راحت تر غربیلک فرمان می شود. روغن از جک رد می شود و با گذر از لوله های برگشت به مخزن می رسد.

مزایا جعبه فرمان هیدرولیکی

·      کاهش نیروی دست راننده برای به حرکت درآوردن غربیلک

·      افزایش پایداری

·      کاهش لرزش فرمان

·      کنترل راحت تر فرمان و کاهش حساسیت آن در سرعت های بالا

معایب جعبه فرمان هیدرولیکی

·      قیمت بالا و هزینه سنگین تعمیرات

·      افزایش مصرف سوخت به علت دوران دائمی پمپ

·      نیاز به گشتاور بالا برای فرمان دادن در زمان خاموش بودن خودرو

·      کم شدن توان موتور در اثر استفاده پمپ از نیروی آن

·      استهلاک بالا در اثر کارکرد مداوم پمپ

جعبه فرمان الکتروهیدرولیکی

جعبه فرمان های الکتروهیدرولیکی عملکردی شبیه به جعبه فرمان های هیدرولیکی دارند اما با این تفاوت که نیروی پمپ در این نوع از جعبه فرمان ها از موتور گرفته نمی شود. یک موتور الکتریکی پشت پمپ قرار می گیرد و تامین کننده نیروی آن است. در این جعبه فرمان ها یک سنسور سرعت خودرو را پردازش می کند تا کامپیوتر خودرو بتواند فشار روغن هیدرولیک را تنظیم کند. در این حالت راننده کنترل بهتری در سرعت های بالا بر فرمان دارد.

مزایا جعبه فرمان الکتروهیدرولیکی

·      افزایش پایداری اتومبیل

·      عدم کاهش توان موتور

·      حجم کم

·      وزن کم

·      افزایش ایمنی خودرو در سرعت بالا

·      کنترل راحت غربیلک

·      هزینه تعمیرات پایین

جعبه فرمان الکتریکی

در این نوع از جعبه فرمان ها یک موتور الکتریکی به جای روغن هیدرولیک عمل می کند. در این جعبه فرمان با چرخش غربیلک سیستم موتور الکتریکی فعال می شود و به کمک نیروی چرخش دست راننده می آید و آن را افزایش می دهد.

مزایا جعبه فرمان الکتریکی

·      کاهش مصرف سوخت

·      افزایش پایداری

·      افزایش ایمنی

·      هزینه پایین تعمیرات و نگهداری

·      وزن و حجم کم

·      فعال نبودن دائمی و شروع به کار با حرکت فرمان

·      افزایش سرعت عملکرد فرمان

·      مطابقت میزان نیروی کمکی با توجه به تغییر شرایط خودرو و سرعت آن که باعث کنترل راحت تر فرمان می شود

معایب جعبه فرمان الکتریکی

·      حساسیت بالای سیستم برقی

·      نامناسب بودن برای خودروهای سنگین

·      اشکال در کارکرد در شرایط اقلیمی متفاوت

·      قیمت بالای ساخت

میزان فرمان چیست؟

محور چرخ‌های جلو خودرو، زوایای مشخصی نسبت به قطعات جلوبندی خودرو دارد. میزان فرمان تنظیم فاصله بین قسمت جلو و عقب چرخ‌های اتومبیل است.

مزایای تنظیم فرمان

·      کاهش مصرف سوخت

·      کاهش استهلاک سیستم تعلیق خودرو و جعبه فرمان

·      پیشگیری از ساییدگی لاستیک ها

·      جلوگیری از واژگونی اتومبیل

·      کنترل راحت تر اتومبیل در سرعت های بالا

نشانه های اشکال در سیستم فرمان ساوانا

·      صدای غیر معمول در هنگام چرخاندن فرمان

·      لقی جعبه فرمان

·      سفت شدن فرمان

·      روغن ریزی قسمت های هیدرولیک

·      ایجاد صدا در زمان گردش به چپ و راست یا درجا کار کردن خودرو

·      خلاصی زیاد

·      گیج بودن یا عدم تعادل فرمان

·      کشیده شدن خودرو به یک طرف

·      لرزش فرمان

عوامل خرابی سیستم فرمان ساوانا

·      استفاده از قطعات نامناسب و نامرغوب

·      خراب شدن روغن هیدرولیک

·      رینگ و لاستیک های نامناسب

مطالب مرتبط

بخاری ساوانا | شمع ساوانا | ECU ساوانا | منیفولد ساوانا | گیربکس ساوانا | سنسور ساوانا | پلوس ساوانا | فرمان ساوانا | دسته‌موتور ساوانا | شیشه ساوانا