هیچ محصولی یافت نشد.

اتومبیل ها برای حرکت و جابه جایی نیاز به دو سیستم دارند. یک سیستم تولید کننده نیرو و یک سیستم انتقال دهنده این نیروی تولید شده. موتور اتومبیل تولید کننده نیروی مورد نیاز برای حرکت است. سیستم انتقال نیرو که از سه بخش اصلی دیفرانسیل، جعبه دنده و کلاچ تشکیل شده است، وظیفه دارد نیروی تولید شده در موتور را به چرخ ها انتقال دهد. گیربکس یا جعبه دنده نیروی گردشی تولید شده توسط موتور را کنترل و تنظیم می کند. وجود گیربکس باعث می شود راننده توانایی کنترل خودرو را در سرعت ها و شرایط مختلف داشته باشد.

وظایف گیربکس ساوانا

 

کنترل شرایط حرکت: گیربکس به راننده کمک می کند تا بتواند خودرو را در سرعت ها و شرایط مختلف کنترل کند.

تنظیم حرکت خودرو: حرکت خودرو به جلو یا عقب با کمک گیربکس انجام می پذیرد.

درجا کار کردن خودرو: در این حالت گیربکس انتقال نیرو به چرخ ها را متوقف می کند و خودرو می تواند درجا به کار خود ادامه دهد.

جلوگیری از تغییر سرعت ناخواسته: گیربکس در سراشیبی ها یا شرایط جوی و جاده ای که احتمال دارد کنترل سرعت از دست راننده خارج شود. کمک می کند تا شرایط حرکت خودرو تحت کنترل راننده باشد.

نحوه عملکرد گیربکس ساوانا

چرخ دنده ها اصلی ترین قسمت گیربکس هستند. در این قطعه تعدادی چرخ دنده روی هم قرار گرفته اند و هرکدام مشخص کننده و انتقال دهنده میزان نیروی گشتاور به چرخ ها هستند. هرکدام از این چرخ دنده ها نشان دهنده یکی از دنده های روی دسته دنده است. چرخ دنده ها در گیربکس های مختلف دارای جنس، تعداد و اشکال متفاوتی هستند.

اجزای تشکیل دهنده گیربکس ساوانا

جعبه دنده یا گیربکس هم مانند دیگر قطعات پیچیده خودرو، از قطعات کوچکتری تشکیل شده است که عملکرد آن را ممکن می کنند. در ادامه به معرفی این قطعات می پردازیم.

چرخ دنده های گیربکس

چرخ دنده ها اصلی ترین قطعات درون گیربکس هستند و بدون وجود آن ها جعبه دنده معنایی ندارد و نمی تواند کار خودش را انجام دهد. چرخ دنده ها نشان دهنده دنده های خودرو هستند. به این صورت که اگر خودرو دارای شش دنده یا سرعت باشد، یعنی شش جفت چرخ دنده درون گیربکس است. این قطعات دیسک هایی فلزی هستند که سطح بیرونی آن ها دندانه دار است و دارای قطر های متفاوتی هستند. چرخ دنده ها روی شافت هایی قرار می گیرند و با درگیر شدن چرخ دنده ها در یکدیگر، این شافت ها یا محورها به دوران می افتند.

پوسته گیربکس

پوسته گیربکس محل قرار گرفتن یاتاقان ها، محورها و چرخ دنده های تشکیل دهنده گیربکس است. این قطعه از جنس چدن ریخته گری ساخته می شود.

شافت ورودی یا محور کلاچ

این محور که امکان حرکت گیربکس را فراهم می کند، به چرخ دنده ای در ورودی پوسته گیربکس متصل است و از طریق اتصال به کلاچ، با موتور اتومبیل در ارتباط است.

شافت واسط یا محور زیر

روی این شافت یک سری چرخ دنده تعبیه شده است. اولین چرخ دنده روی این شافت با شافت کلاچ درگیر است و نیروی گشتاور تولید شده توسط موتور اتومبیل را به شافت خروجی انتقال می دهد.

شافت خروجی یا محور اصلی

روی این محور چرخ دنده هایی با اندازه های مختلف قرار گرفته که امکان ارتباط این محور را با شافت واسط فراهم می کنند. این شافت با کمک چرخ دنده ها نیروی تبدیل شده در قسمت گیربکس را، به دیفرانسیل انتقال می دهد.

یاتاقان گیربکس

قسمت داخلی یاتاقان گیربکس دارای دندانه هایی است. این قطعه با انجام حرکت کشویی به سمت چرخ دنده مورد نظر می رود و روی آن چفت می شود تا شروع به کار کند. به همین علت به این قطعه هماهنگ کننده گفته می شود.

دسته دنده

 خارجی ترین قسمت سیستم جعبه دنده این قطعه است. با حرکت دسته دنده می توان دنده های مختلف گیربکس را تغییر داد. اگر خودرو شما اتوماتیک باشد این قسمت در آن حذف شده است.

میل ماهک

این قطعه بین ماهک و دسته دنده قرار دارد و با حرکت دادن دسته دنده، این قطعه به حرکت در­می­آید. میل ماهک ها می توانند با توجه به نوع گیربکس، انواع متفاوتی داشته باشند.

ماهک

این قطعه فلزی به انتهای میل ماهک متصل است و با حرکت آن حرکت می کند. حرکت ماهک باعث حرکت کشویی دنده و درگیر شدن چرخ دنده مورد نظر می شود.

کشویی دنده

این قطعه از هر طرف یک شیار دارد که از یکی از آن ها یه ماهک و از سمت دیگری به یاتاقان مرتبط می شود و اتصال بین این دو را برقرار می کند.

دنده برنجی

دنده برنجی بین دنده های کشویی و یاتاقان ها قرار می گیرد و کمک می کند این دو قطعه با سرعت و دقیق درگیر شوند.

کاسه نمد

کاسه نمد از یاتاقان ها در برابر ورود گرد و غبار و ذرات آلودگی محافظت می کند.

 انواع گیربکس ساوانا

گیربکس های دستی

در گیربکس های دستی راننده باید پدال کلاچ را فشار داده و بعد دنده را تغییر بدهد. در این گیربکس ها تعویض دنده توسط راننده و به صورت دستی صورت می پذیرد. استفاده از این نوع گیربکس ها می تواند در ترافیک و مسیرهای طولانی باعث خستگی و فرسودگی راننده شود. چون فشردن و رها کردن کلاچ و تعویض دنده به صورت دستی باید در تمام طول مسیر رانندگی انجام شود.

گیربکس های اتوماتیک

استفاده از گیربکس های اتوماتیک بسیار راحت تر از گیربکس های دستی است و به مهارت زیاد و هماهنگی تعویض دنده و رها کردن کلاچ نیاز ندارد. این سیستم گیربکس کلاچ ندارد و اتومبیل به صورت اتوماتیک دنده مناسب را انتخاب می کند. در خودروهای اتوماتیک کافی است دنده را در حالت رانندگی قرار دهید و با گاز دادن حرکت کنید.

نشانه های خرابی و اشکال در گیربکس ساوانا

همان طور که گفته شد گیربکس خودرو وظیفه انتقال نیروی تولید شده در موتور، به چرخ های اتومبیل است. بنابراین اشکال در این قطعه می تواند حرکت اتومبیل را دچار مشکل کند. در ادامه به برخی از نشانه های اشکال در این قطعه اشاره می کنیم.

·      لرزش یا برخورد دو قطعه به یکدیگر

·      نشت روغن گیربکس

·      روشن شدن چراغ چک موتور

·      شنیدن صدای زوزه

·      بیرون پریدن دنده

·      احساس بوی سوختگی

·      سخت جا خوردن دنده

·      سر و صدای خودرو در زمان درجا کار کردن

·      درست عمل نکردن چدال کلاچ

·      حرکت نکردن خودرو در حالی که روی دنده است

·      قدرت نداشتن خودرو

مطالب مرتبط

بخاری ساوانا | شمع ساوانا | ECU ساوانا | منیفولد ساوانا | گیربکس ساوانا | سنسور ساوانا | پلوس ساوانا | فرمان ساوانا | دسته‌موتور ساوانا | شیشه ساوانا