هیچ محصولی یافت نشد.

اتومبیل یکی از پیچیده ترین و تعجب برانگیر ترین ساخته های بشر است. موتور به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های اتومبیل از ساختار پیچیده ای برخوردار است و از کنار هم قرار گرفتن اجزای مختلفی همچون سیلندر، واشر سر سیلندر، بوش سیلندر، واتر پمپ، پیستون و... تشکیل می شود. یکی از قطعات موجود در مجموعه موتور دریچه گاز است که جزئی از سیستم ورودی هوا می باشد میزان جریان هوای ورودی به محفظه احتراق را پایش و کنترل می نماید. این قطعه مهم در موتور هایی با سیستم سوخت رسانی درون سوز و انژکتوری مورد استفاده قرار می گیرد و در کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها تاثیرگذار است.

دریچه گاز تونلند چه ویژگی هایی دارد ؟

دریچه گاز می تواند یکی از مهم ترین و حساس ترین قطعات موتور محسوب گردد و اهمیت بسیاری در بحث سوخت رسانی در موتورهای انژکتوری دارد. این قطعه از فلزی در بخش ورودی موتور قرار می گیرد و یک شیر به شکل پروانه دارد. بدنه این جز از سیستم ورودی هوا موتور، اغلب از بدنه آلومینیومی و مواد ترکیبی ساخته می شود. استفاده از مواد ترکیبی در ساخت این قطعه، می تواند مانع زنگ زدگی و خوردگی دریچه گاز شود، در نتیجه دریچه گاز با بدنه ای از جنس مواد ترکیبی نسبت به دریچه گاز ساخته شده با آلومینیوم بهتر و مقاوم تر است.

دریچه گاز در خودرو از دو مسیر تشکیل شده است که یکی از آن ها به صورت پروانه ای ساخته شده، دریچه دیگر درواقع مسیر ورود هوای اضافی است که توسط استپر موتور کنترل می شود و عبور هوای ورودی را به صورت عمودی مجاز می نماید.

وظیفه دریچه گاز تونلند چیست؟

با تغییر زاویه ی پروانه ای در دریچه گاز، هوای وارد شده به پیشرانه کنترل می شود و هوای مورد نیاز موتور مکش می شود. در واقع موتورهای درون سوز برای تولید قدرت مورد نیاز باید به صورت مداوم و پیوسته کار کنند و دریچه گاز سیستم ورودی هوا در این موتور ها با کنترل حجم هوای ورودی به موتور، پیشرانه را در رسیدن به گشتاور و شتاب دلخواه راننده خودرو کمک می کند. با فشرده شدن پدال گاز توسط راننده دستوری به دریچه گاز داده می شود، در نتیجه این دستور زاویه پروانه دریچه گاز تغییر می نماید که در این صورت سرعت ورود هوا و میزان سوخت مصرفی متناسب با دستورات اعمال شده، دچار تغییر می شود. حجم هوای وارد شده به موتور رابطه مستقیمی با حجم سوخت وارد شده به پیشرانه را دارد، هرچه میزان هوای ورودی بیشتر باشد سوخت بیشتری موزون با میزان حجم هوای وارد شده، توسط موتور دریافت می شود. در اثر تغییرات در هوای وارد شده به موتور و سوخت تزریق شده به آن، دور موتور متغیر می شود و توان و گشتاور حاصل از موتور نیز تغییر می نماید. در بخش دیگر دریچه گاز مسیر اضافه کمک می کند تا پیشرانه خودرو هنگامی که پدال گاز فشرده نمی شود همچنان روشن باشد.

دریچه گاز تونلند از چه اجزایی تشکیل شده است؟

دریچه گاز به صورت کلی از ساختاری مشابه و یکسان پیروی می کند. این قطعه مهم از اجزای متفاوتی تشکیل شده است:

-       هوزینگ

-       شیر پروانه ای

-       گرمکن

-       مجاری

-       غلاف سنسوهای دما و فشار

-       محور

هوزینگ یا بدنه دریچه گاز از آلومینیوم یا متریال های ترکیبی ساخته می شود تا در برابر خوردگی مقاوم باشند. مجاری برای دریچه های گاز بسته به نوع این قطعه ممکن است تعبیه نشود و انواع مختلفی از دریچه گاز فاقد مجاری باشند.

انواع دریچه گاز چیست؟

بسته به محرک محور، دریچه گاز در انواع مختلفی همچون دریچه گاز برقی و دریچه گاز مکانیکی ساخته می شوند.

دریچه گاز برقی

در این نوع از دریچه گاز، شیر پروانه ای به ECU خودرو و سیستم مدیریت پیشرانه متصل می شود، در اثر این اتصال سیگنال هایی به سیستم مدیریت موتور می فرستد تا زاویه دریچه گاز تغییر کرده و به حرکت در بیاید. کنترل بهتر هوای وارد شده، سوخت مصرفی و درصد آلاینده از ویژگی های مثبت این نوع از دریچه گاز است. اما قیمت بالا، سرعت عملکرد پایین، ناتوانی در زاویه دهی دلخواه به دریچه میتواند از معایب دریچه گاز برقی باشد.

دریچه گاز مکانیکی

یکی از انواع دریچه های گاز که کاربرد زیادی در خوردو های امروزی دارند، دریچه های گاز مکانیکی هستند. در این نوع از دریچه گاز، دریچه گاز مکانیکی و پدال گاز مستقیم توسط کابلی باهم در ارتباط هستند و دستورات پدال گاز بدون واسطه به دریچه گاز منتقل می شود. این دریچه ها به دلیل قیمت مناسب و اقتصادی، سرعت عملکرد سریع و بالا و زاویه دهی دلخواه و دقیق به دریچه، در بسیاری از خودروها مورد استفاده قرار میگیرند. دقیق نبودن میزان هوای ورودی، کنترل نشدن سوخت مورد نیاز و عدم پایش درصد آلاینده ها از معایب این دریچه ها می باشد.

وجود اختلال در دریچه گاز تونلند چه علت هایی می تواند داشته باشد؟

در صورتی که دریچه گاز به خوبی کار نکند و دچار ایراد شود، مشکلات زیادی را برای خودرو به همراه دارد. در نتیجه وجود اختلال در این قطعه بر روی عملکرد موتور خودرو تاثیر می گذارد و میتواند منجر به تخریب موتور گردد. دلایل مختلفی برای این تخریب وجود دارد که در زیر بیان شده است:

·      اشکال در سیم کشی یا ECU خودرو

·      درز کردن هوا از دریچه گاز

·      شستشوی پشت سرهم پیشرانه خودرو

نشانه های خرابی و اشکال در دریچه گاز تونلند چیست؟

عملکرد موتور می تواند وابسته به دریچه گاز باشد و در صورتی که تخریبی در دریچه رخ دهد، توان موتور کاهش می یابد و در نهایت امکان خراب شدن موتور را به همراه دارد. موارد بیان شده در زیر از علائمی است که مشخص کننده اختلال در دریچه گاز است:

·      با فشردن پدال گاز، موتور خاموش می شود.

·      همزمان با فشردن پدال گاز، اتومبیل گاز نمیخورد و با تاخیر این اتفاق رخ میدهد.

·      موتور هنگامی که روشن است به درستی کار نمی کند.

·       در زمانی که دور موتور پایین است و گشتاور ندارد، دور موتور همچنان بالا نمایش داده می شود.

·      موتور به صورت دائمی و مکرر کات آف می شود.

·      با فشردن پدال گاز، دور موتور افزایش پیدا نمی کند، در واقع در این شرایط به اصطلاح موتور کپ می کند.

·      موتور هنگام کار کردن دود می کند.

در صورتی که دریچه گاز فرسوده گردد و خراب شود، نمیتوان آن را تعمیر کرد و باید دریچه گاز جدیدی را جایگزین دریچه گاز تخریب شده کرد. بهتر از هر 30000 تا 40000 کیلومتر دریچه گاز تمیز گردد تا احتمال خرابی کاهش یابد.

مطالب مرتبط

سرسیلندر تونلند | میل‌لنگ تونلند | پیستون تونلند | رینگ تونلند | شاتون تونلند | یاتاقان تونلند | کاسه‌نمد و بلبرینگ تونلند | دریچه‌گاز تونلند | سیستم صوتی تونلند | پدال گاز تونلند | ترموستات تونلند | کمپرسور کولر تونلند | ایربگ تونلند | استارت تونلند | دینام تونلند