هیچ محصولی یافت نشد.

موتور خودرو یکی از تعجب برانگیزترین اختراعات بشر و از پیچیده ترین سیستم ها است که از اجزا و قطعات فراوانی همچون سیلندر، پیستون، واشر سرسیلندر، شاتون و... تشکیل شده است. یاتاقان نیز یکی از اجزای موتور خودرو است که با کاهش اصطکاک و آسان سازی حرکت بین میل لنگ و دسته پیستون، تخریب این دو قطعه را به حداقل می اندازد.

یاتاقان چیست؟

یاتاقان در حد فاصل میل لنگ و دسته پیستون نصب می شود و موجب کاهش اصطکاک بین این دو قطعه شده، در نتیجه حرکت میل لنگ و دسته پیستون سهل می شود.یاتاقان در واقع نگهدارنده قطعات در کنار یکدیگر است و مانع ایجاد صدا در هنگام انتقال نیرو از قطعات می شود، همچنین یاتاقان از ایجاد لرزش مکانیکی ممانعت می نماید. در یاتاقان ساچمه ای درون حلقه یاتاقان قرار میگیرد، غلتیدن این ساچمه بین دو قطعه ی میل لنگ و سر پیستون منجر به حرکت آسان تر قطعه میگردد.

نکاتی در مورد یاتاقان

برینگ ها یکی از جمله یاتاقان ها محسوب می شوند که شامل بلبرینگ و رولبرینگ هستند که بسته به شکل هر قطعه کاربردشان متفاوت است. یاتاقان هایی که ساچمه های توپی دارند جزو بلبرینگ ها محسوب می شوند و یاتاقان هایی که ساچمه هایی به شکل مخروط، استوانه ای و... دارند در مجموعه رولبرینگ ها قرار می گیرند.

برای آنکه یاتاقان در موتور خودرو حرکتی آسان داشته باشد باید از روان کننده استفاده شود که بهترین گزینه بین روان کننده ها گریس است. گریس با خاصیت چسبندگی مناسبی که دارد به یاتاقان می چسبد و چکه نمی کند، همچنین علاوه بر روانکاری، دمای قطعات سیستم را کاهش میدهد.

یاتاقان قطر بیشتری نسبت به میل لنگ دارد و در فاصله بین این دو قطعه، روغن قرار میگیرد که با معلق نگه داشتن میل لنگ در یاتاقان، حرکت آسان تر و کاهش ضربات وارده به میل لنگ می شود.

انواع یاتاقان در موتور خودرو چیست؟

یاتاقان ها دو دسته بندی کلی یاتاقان لغزشی و یاتاقان غلتشی دارند. یاتاقان های لغزشی تکیه گاهی در جهت شعاعی و محوری هستند و برای قسمت های چرخنده در جهت های ذکر شده کاربرد دارند. در واقع قسمت های چرخنده بین حلقه های یاتاقان و مماس با آن ها قرار داده می شوند. یاتاقان های غلتشی نیز برای جداسازی ساچمه ها کاربرد دارد و از دو عدد ریگ و ساچمه ساخته شده است که بین و مماس با حلقه های یاتاقان نصب می گردند.

همچنین یاتاقان ها بسته به نوع حرکتشان به دو بخش یاتاقان های متحرک و ثابت تقسیم می شوند. یاتاقان ثابت در واقع نقطه اتکا میل لنگ است، میل لنگ قطعه ای با حرکت دورانی می باشد که روی آن حرکت رفت و برگشتی رخ می دهد.

·       یاتاقان ثابت که به یاتاقان میل لنگ نیز شناخته می شود، دارای دو نیم کره است که یکی از نیم کره ها به بلوک سیلندر متصل می گردد و نیم کره دیگر حول محور میل لنگ پی چیده شده است. میل لنگ در موتور توسط حداقل دو یاتاقان ثابت نگهداری می شود. در یاتاقان های ثابت حفره ای طراحی شده تا روغن یاتاقان حرکت کند و باعث روان حرکت کردن میل لنگ گردد

·       یاتاقان متحرک نیز از انواع یاتاقان است که میان شاتون و میل لنگ نصب می شود و مانع لق شدن شاتون می گردد. یاتاقان متحرک همچون یاتاقان ثابت دو نیم دایره دارد، در این یاتاقان بر خلاف یاتاقان ثابت، میل لنگ آزاد است و یک نیم دایره این قطعه به شاتون نصب می شود و نیم دایره دیگر یاتاقان متحرک دور میل لنگ پیچانده شده و ثابت می شوند. روی نیم دایره ای که به دور میل لنگ پیچانده شده است، سوراخی وجود ندارد و روی این بخش شیاری تعبیه شده است.

خصوصیات یک یاتاقان خوب چیست؟

خصوصیات یاتاقان میتواند بر روی عملکرد آن تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال مقاومت بالا، منعطف بودن لایه درونی و مواد یاتاقانی، مقاومت در برابر خوردگی از خصوصیات یاتاقان محسوب می شود.

·       مقاومت بالا یکی از ویژگی های یاتاقان خوب است، در واقع یاتاقان خوب باید در برابر ضربه هایی که از شاتون وارد می شود مقاوم باشد.

·       منعطف بودن این قطعه از خصوصیاتی است که یاتاقان باید دارا باشد. در واقع این انعطاف پذیری، باعث کاهش ضربات وارده از میل لنگ شاتون می گردد و آسیب های وارده به این دو قطعه را تا میزان خوبی کنترل کرده و کاهش میدهد.

·       مقاومت پوسته یاتاقان در برابر شکستگی یا ترک بسیار مهم است چرا که به یاتاقان همواره ضربه و نیروی زیادی وارد می گردد. یک یاتاقان مناسب در برابر ضربات وارده مقاومت بالایی دارد و دیرتر فرسوده می شود.

·       مقاومت یاتاقان در برابر خوردگی یکی دیگر از خصوصیات مهم در این قطعه است. حرارت بالایی که روغن یاتاقان درد می تواند موجب خوردگی و در نهایت فرسایش یاتاقان گردد. پس باید موادی در ساخت یاتاقان به کار برود که مقاومت در برابر حرارت موجود در روغن یاتاقان را داشته باشد.

·       پایداری در مقابل فرسایش نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که یک یاتاقان خوب باید آن را دارا باشد. در واقع یاتاقان همواره در معرض بیشترین فرسایش است و باید در کنار انعطاف مناسب یاتاقان، در مقابل فرسودگی نیز مقاوم باشد.

یاتاقان زدن چیست و چه دلیلی دارد؟

یاتاقان زدن یکی از اصطلاحات رایج است که نشان دهنده اشکال در یاتاقان است و با روغنی که بین میل لنگ و یاتاقان قرار می گیرد حرکت قطعات آسان تر می شود. در صورتی که روغن یاتاقان بین میل لنگ و یاتاقان وجود نداشته باشد، به دلیل گرمایی که از اصطکاک ایجاد می شود، یاتاقان سایش یافته و در نهایت امکان دارد ذوب شود. تعویض نکردن روغن در زمان درست، به کار بردن روغن نامرغوب، آب و روغن قاطی کردن و... از دلایل یاتاقان زدن هستند.

علائم اشکال در یاتاقان چیست؟

یاتاقان زدن نشانه های روشنی دارد که در صورت دیده شدن این علائم باید یاتاقان چک شود و تعمیر یا تعویض گردد.

شنیده شدن صدای تق تق به خصوص در هنگامی که خودرو با فشردن پدال گاز شتاب می گیرد. این صدا در واقع صدای بهم خوردن دو جسم فلزی است که به وضوح در دور بالای موتور شنیده می شود.

روشن شدن چراغ موتور نیز یکی دیگر از نشانه های خرابی یاتاقان است. این چراغ یا کاملا روشن می شود یا به صورت چشمک زن هشدار میدهد.

روشن نشدن موتور که در واقع به دلیل درگیری زیاد بین قطعات و اصطکاک موجود در میان این قطعات رخ میدهد و به اصطلاح موتور قفل می کند.

چه مشکلاتی ممکن است برای یاتاقان ایجاد شود؟

یاتاقان از مهم ترین قطعات موتور خودرو به حساب می آید، چنانچه دما بالا برود یا روغن بین میل لنگ و یاتاقان را پر نکند، امکان خرابی یاتاقان چندین برابر می شود. در واقع یاتاقان یک قطعه مصرفی است و به مرور به دلیل مشکلاتی همچون خستگی،خط افتادن و... دچار فرسودگی می شود. این تخریب ها ممکن است با کمک تعمیر از بین برود اما گاهی خرابی یاتاقان به حدی زیاد است که باید آن را تعویض نمود.

مطالب مرتبط

سرسیلندر تونلند | میل‌لنگ تونلند | پیستون تونلند | رینگ تونلند | شاتون تونلند | یاتاقان تونلند | کاسه‌نمد و بلبرینگ تونلند | دریچه‌گاز تونلند | سیستم صوتی تونلند | پدال گاز تونلند | ترموستات تونلند | کمپرسور کولر تونلند | ایربگ تونلند | استارت تونلند | دینام تونلند