هیچ محصولی یافت نشد.

موتور یا همان پیشرانه خودرو یکی از مهم ترین بخش های خودرو است که پیچیدگی و نظم این قسمت شگفت انگیز است. موتور از قطعات زیادی مانند شاتون، سیلندر، رینگ پیستون، میل لنگ و... تشکیل شده است و بروز مشکل در هر قطعه از این سیستم میتواند به سایر قطعات نیز آسیب برساند.

شاتون چیست؟

شاتون یکی از قطعات موتور است که به شکل اهرم است، این قطعه برقرار کننده ارتباط بین پیستون و میل لنگ است، همچنین مبدل حرکت رفت و برگشتی (خطی) پیستون به حرکت دورانی میل لنگ می باشد. در واقع ضربات وارده از پیستون از طریق شاتون به میل لنگ انتقال می یابد، این قطعه باید در مقابل ضربات وارده مقاوم باشد به همین دلیل شاتون ها اصولا از جنس فولاد هستند.

شاتون چه وظیفه ای در موتور دارد؟

شاتون ها مبدل حرکت رفت و برگشتی پیستون به حرکت دورانی میل لنگ هستند که در نهایت این حرکت دورانی موجب چرخیدن تایرهای خودرو می شود. در واقع بدون حضور شاتون یا در صورت تخریب آن، تولید حرکت دورانی ممکن نیست.

شاتون از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

شاتون سه بخش اصلی دارد:

·       یاتاقان کوچک تر

·       سر بزرگ تر

·       بدنه

سر کوچک تر یا همان یاتاقان کوچک تر به کمک گژپین (انگشتی) به پیستون متصل می شود و ضربات پیستون به این قسمت شاتون منتقل می شود. بدنه یا ساق شاتون به عنوان واسطه، ضربات وارد شده به یاتاقان کوچک تر را به سر بزرگتر انتقال میدهد. سر بزرگتر که در طراحی خود به صورت دو تیکه ساخته می شود، با استفاده از پیچ و مهره به میل لنگ متصل می شود. در بعضی از اتومبیل ها سر کوچک تر و بزرگ تر یکپارچه طراحی و تولید شده است که برای نصب شاتون یا جدا کردن آن، باید میل لنگ ماژولار ساخته شود.

علل خرابی شاتون چیست؟

شاتون، قطعه ای از جنس فولاد و بسیار مقاوم است اما مانند سایر قطعات امکان دارد دچار اشکال شود و این اشکال می تواند زیان های جبران ناپذیری را به موتور و خودرو وارد نماید. پس بهتر است علت های تخریب شاتون مورد بررسی قرار بگیرد.

·       مرغوب نبودن کیفیت شاتون: در صورت پایین بودن کیفیت شاتون، خرابی و شکستگی شاتون را به همراه دارد که به دلیل زیان رساندن به موتور هزینه فراوانی را نیز در پی دارد.

·       تنظیم نادرست شاتون: تنظیم نبودن محل نصب شاتون و اتصال آن به پیستون و میل لنگ، می تواند عامل خرابی شاتون باشد.

·       تصادفات با شدت زیاد: تصادف میتواند موجب تخریب شاتون شود اما اگر ضربه وارد شده از تصادف به بخش جلویی خودرو باشد، احتمال و میزان خرابی شاتون افزایش می یابد.

دنده کشی معکوس در سرعت بالا، ضربات شدت دار از سمت پیستون، اشکال در سیستم روان کننده موتور از دیگر علت های خرابی شاتون هستند و میتوانند در خراب شدن آن تاثیر گذار باشند.

علامت های تخریب شاتون چیست؟

همانطور که بالاتر نیز اشاره شد شاتون تبدیل کننده حرکت خطی پیستون به حرکت دورانی میل لنگ است که به چرخش تایرها منجر می شود. پس در صورت به وجود آمدن مشکل و یا تخریب شدن شاتون، به موتور آسیب جدی وارد می شود و هزینه ی زیادی را برای تعمیر و تعویض قطعات به بار می آورد.

روغن ریزی یکی از هشدارهای خرابی شاتون است. شنیدن صداهای غیر معمول از موتور نشان دهنده اشکال در شاتون است، همچنین اگر با افزایش دور موتور شدت این صدای ناهنجار بیشتر شد، احتمال خرابی شاتون نیز افزایش می یابد. یکی از دلایل خرابی شاتون اشکال در سیستم روانکاری موتور است که نتیجه آن افزایش اصطکاک بین قطعات موجود در موتور می باشد. شنیده شدن صدای تق تق میتواند نشانه وجود اشکال در سیستم روانکاری باشد و در نتیجه به دلیل متحرک بودن شاتون، این صدا علامت تخریب شاتون نیز می تواند باشد. در موارد بسیار نادر هنگام خرابی شاتون، پرت شدن برخی قطعات فلزی موجود در موتور اتومبیل مشاهده شده است.

انواع مختلف شاتون چیست؟

شاتون ها بسته به کاربردشان در خودروهای متفاوت، انواع مختلفی مانند شاتون بلند، شاتون کوتاه و شاتون سدیمی دارند.

·       شاتون بلند برای سیلندر هایی به کار می رود که ارتفاع بلند تری نسبت به سیلندر های مورد استفاده در خودرو های معمولی دارند. این نوع از سیلندر ها تولید کننده نیروی گشتاور بیشتر است. به کمک شاتون بلند پیستون در این سیلندر ها سوخت را در متراکم ترین حالت خود قرار میدهد و اغلب صفر تا صد موتور های دارای شاتون بلند، ده ثانیه است.

·       شاتون کوتاه برای افزایش سرعت کاربرد دارد، در این حالت قدرت موتور کاهش می یابد اما سرعت آن زیاد می شود. در موتور هایی که از شاتون کوتاه استفاده شده است شاتون زدن دیده نمی شود، اکثرا خودروهایی که در موتورشان، شاتون کوتاه مورد استفاده قرار گرفته است صفر تا صدی حدود 3 ثانیه ای دارند.

·       شاتون سدیمی از دیگر انواع شاتون است که اصولا تو خالی ساخته شده و داخل آن را با سدیم (نمک) پر می نمایند. این قطعه پس از داغ شدن به کمک روغن خنک می شود و نمک به روند خنک شدن شاتون سرعت می بخشد. اما موتور هایی که روی آن ها شاتون سدیمی نصب می گردد از قدرت پایین برخوردار هستند و از دسته ی موتور های معمولی می باشند.

برای خرید شاتون چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد؟

همانطور که بیان شد شاتون از اصلی ترین و پر اهمیت ترین قطعات موتور محسوب می شود پس باید به در هنگام خرید این قطعه به نکاتی همچون جنس شاتون، نوع شاتون، نوع یاتاقان و قیمت آن توجه داشت.

-       جنس شاتون باید سبک و مقاوم در برابر ضربه و حرارت بالایی باشد که پس از احتراق سوخت به آن وارد می شود. علاوه بر اینکه نباید در شاتون در اثر ضربه ترک ایجاد شود یا بشکند، باید در مقابل ضربات وارده اندر مقاوم باشد تا کج نشود. شاتون هایی که از فولاد ساخته می شوند نسبت به شاتون هایی که از آلومینیوم هستند، معمولا مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند.

-       نوع شاتون مورد استفاده در موتور خودرو ها میتواند بسته به نوع اتومبیل متفاوت باشد. اگر خودرو مجهز به موتورهای سرعتی است بهترین گزینه شاتون کوتاه است. چنانچه موتور خودرو یک موتور قدرتی محسوب می شود شاتون بلند می تواند انتخاب مناسبی باشد. در غیر اینصورت اگر موتور مورد استفاده در خودرو یک موتور معمولی است، شاتون سدیمی پیشنهاد می شود.

-       نوع یاتاقان نیز از دیگر نکته هایی است که باید در هنگام خرید شاتون به آن دقت کرد. درواقع یاتاقان در این قطعه به دو شکل بوش یک تکه و بوش دو تکه طراحی شده و مورد استفاده قرار میگیرد. در بوش یک تکه، اتصال بین سر کوچک تر شاتون به بلبرینگ یا میل لنگ برقرار می شود؛ در بوش های دو تکه نیز به کمک دو پیچ و مهره یاتاقان به میل لنگ متصل می گردد.

-       در نهایت یکی از پارامترهای اصلی در خرید شاتون، قیمت قطعه می باشد. پس بهتر است قبل از خرید شاتون بودجه مورد نظر توسط خریدار مشخص شود تا برخی از انتخاب ها متناسب با قیمت برگزیده شود و درنهایت خرید این قطعه اساسی آسان تر و سریع تر صورت پذیرد.

مطالب مرتبط

سرسیلندر تونلند | میل‌لنگ تونلند | پیستون تونلند | رینگ تونلند | شاتون تونلند | یاتاقان تونلند | کاسه‌نمد و بلبرینگ تونلند | دریچه‌گاز تونلند | سیستم صوتی تونلند | پدال گاز تونلند | ترموستات تونلند | کمپرسور کولر تونلند | ایربگ تونلند | استارت تونلند | دینام تونلند