هیچ محصولی یافت نشد.

رینگ موتور و رینگی که در چرخ خودرو مورد استفاده قرار می گیرند از انواع رینگ ها هستند، رینگ تایر های خودرو در ظاهر خودرو تاثیر بسیاری دارد و رینگ موتور نیز یکی از مهم ترین اجزای موتور می باشد که با ایجاد فاصله میلیمتری بین پیستون و دیواره سیلندر، میزان تماس این دو قطعه را کاهش می دهد.

رینگ چرخ خودرو

میتوان با کمک رینگ های اسپرت در بازار، یک خودرو معمولی را در کمترین زمان به یک اتومبیل اسپرت تبدیل کرد. برای بهبود کیفیت فرمان پذیری و سواری خودرو باید از رینگ های چرخ مناسب استفاده شود. در واقع رینگ خودرو رابط بین لاستیک و چرخ خودرو می باشد. رینگ های چرخ خودرو اغلب با ترکیب آلومینیوم و منیزیم ساخته می شود و برای افزایش مقاومت این قطعه، از فلزات دیگری در ترکیب رینگ چرخ استفاده می شود. در ساخت رینگ چرخ، همه تمرکز بر مقاومت نیست و علاوه بر استحکام بالای رینگ زیبایی آن نیز اهمیت دارد.

انواع رینگ چرخ خودرو چیست؟

رینگ های فولادی و رینگ های اسپرت از انواع رینگ های چرخ هستند. رینگ های فولادی از قدیمی ترین و معروف ترین رینگ های بازار رینگ و لاستیک هستند. این نوع از رینگ که به رینگ شرکتی نیز معروف است، به علت مقاومت مناسب خودروهایی است که در جاده های ناهموار و خاکی رانده می شوند و همچنین رینگ های فولادی در برابر ضربات به خوبی مقاومت کرده و عمل می کند. رینگ های اسپرت که از آلیاژ آلومینیوم و منیزیم ساخته می شود، این رینگ ها سبک تر و زیباتر از رینگ های فولادی هستند، از این رینگ ها در ماشین های مسابقه استفاده می شود و زیبایی خودرو را بیشتر می نماید.

رینگ و لاستیک مناسب برای هر خودرو چه مشخصاتی دارد؟

با توجه به توپی و تعداد پیچ هایی که برای نصب رینگ استفاده می شود، باید رینگ مناسب انتخاب شود. به عنوان مثال اگر توپی 4 پیچ دارد باید رینگی با چهار پیچ تهیه و استفاده شود. سایز لاستیک نیز تعیین کننده سایز رینگ است، مثلا اگر سایز لاستیک 15 اینچی است باید رینگ های 15 اینچی مورد استفاده قرار بگیرد. بهتر است اندازه رینگ چرخ، نزدیک به رینگ استاندارد چرخ خودرو تهیه گردد تا از ایجاد اشکال در کیلومتر خودرو جلوگیری شود.

در هنگام خرید رینگ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در خرید رینگ چرخ باید به پارامتر های مختلفی همچون جنس رینگ، نوع رینگ، سایز رینگ، تعداد پیچ های توپی، وزن رینگ و قیمت رینگ توجه کرد. جنس رینگ چرخ بسیار مهم است که بسته به کاربرد انتخاب می شود؛ رینگ های فولادی که از ترکیب آهن و کربن ساخته می شوند مقاومت بالایی دارند ولی ظاهر زیبایی ندارند و برای زیبایی بخشی به آن ها از قالپاق استفاده می شود. رینگ هایی که به کمک آلیاژ آلومینیوم و منیزیم ساخته می شوند نسبت به رینگ های فولادی وزن کمتری دارند و از ظاهر زیبایی برخور دارند، اما مقاومت خیلی بالایی ندارند و برای استفاده در جاده های ناهموار مناسب نیستند.

نوع رینگ نیز از دیگر مواردی است که باید در هنگام خرید رینگ ها مورد توجه قرار بگیرد. اگر زیبایی رینگ اهمیت بیشتری دارد بهتر است از رینگ های آلومینیومی استفاده شود ولی اگر فقط مقاومت و استحکام رینگ مورد توجه است و زیبایی رینگ چندان اهمیتی ندارد، رینگ های فولادی انتخاب مناسبی هستند.

سایز رینگ در هر خودرو متفاوت است و اغلب سایز رینگ و لاستیک مناسب در دفترچه راهنمای هر خودرو نوشته شده است. بهتر است متناسب با خودرو، رینگ و لاستیک نزدیک به نمونه فابریک خریداری شود و امنیت و مقاومت رینگ در الویت باشد.

تعداد پیچ های توپی بسته به توپی استفاده شده در چرخ متغیر است و رینگ مورد نظر باید به تعداد پیچ های توپی، محل پیچ داشته باشد. تعداد پیچ برای نصب رینگ به توپی میتواند از چهار پیچ شروع شود و تا شش پیچ نیز برسد.

وزن رینگ نقش مهمی را در تعادل خودرو در محل پیچ ایفا می کند و رینگ های سبک تر تعادل بیشتری را به همراه دارند. رینگ های سنگین تعادل را کمتر می کنند و همچنین به آسیب جدی به شاسی و اتاق خودرو وارد می نماید، به همین علت ماشین های مسابقه از رینگ های سبک همچون رینگ های آلومینیومی استفاده می کنند.

قیمت رینگ نقش مهم و اصلی را هنگام خرید رینگ ایفا می نماید. تعیین محدوده قیمت برای خرید رینگ های فولادی یا آلومینیومی، خرید را این قطعه را آسان تر و سریع تر می کند.

رینگ موتور چیست؟

رینگ موتور یا همان رینگ پیستون با قرار گرفتن بر روی پیستون راندمان پیستون را افزایش میدهد و موجب کاهش اصطکاک بین سیلندر و پیستون می شود. با تعبیه ی این رینگ داخل شیارهای طراحی شده در پیستون، حرکت پیستون را آسان کرده، رفت و برگشت پیستون را بهینه ساخته، در نهایت عملکرد موتور را بهبود بخشیده و بازده آن را افزایش می دهد. رینگ پیستون از چدن ساخته می شود و مقاومت بالایی در برابر گرما دارد، همچنین به دلیل خاصیت ارتجاعی که این رینگ دارد علاوه بر افزایش طول عمر رینگ، عملکرد پیستون را نیز بهبود می بخشد. رینگ موتور مانع ورود سیالات مانند آب یا روغن به درون محفظه ی احتراق می شود و همچنین از نشت گاز و آتش سوزی نیز جلوگیری می نماید.

چند رینگ پیستون برای موتور لازم است؟

تعداد رینگ پیستون مورد نیاز بین3 الی 7 رینگ متغیر است و بسته به نوع و میزان تراکم سوخت و مخلوط هوا در موتور بستگی دارد.

انواع رینگ پیستون چیست؟

رینگ پیستون در دو دسته رینگ فشاری و روغنی ساخته می شود. رینگ روغن وظیفه دارد در هنگام پایین آمدن پیستون مانع ورود روغن به محفظه احتراق شود، همچنین از جمع شدن روغن در کنار پیستون جلوگیری کند. با کنترل میزان ورودی و خروجی روغن، در مصرف روغن صرفه جویی می شود. رینگ پیستون فشاری در زمان حرکت خطی بالا به پایین پیستون منبسط می شود و به سیلندر می چسبد. و از نشت گاز از کنار پیستون جلوگیری می نماید. در کنار رینگ پیستون فشاری حتما باید از رینگ موتور روغنی استفاده شود.

علت خرابی رینگ پیستون چیست؟

·   استفاده از روغن نامرغوب و یا تقلبی

·   عدم تعویض روغن موتور در طولانی مدت

·   فشار بیش از اندازه به موتور

·   راندن با سرعت بالا در هوای گرم

موارد فوق می توانند از دلایلی باشند که موجب تخریب رینگ پیستون می شوند و یا عمر این قطعه را کاهش میدهند. درصورت خراب شدن رینگ پیستون، باید هرچه سریع تر نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

علامت های خرابی رینگ موتور چیست؟

کم شدن قدرت موتور و سر و صدای بلند هنگام روشن بودن موتور از جمله مواردی است که هشدار میدهد رینگ پیستون خراب شده و نیاز به تعویض دارد. در صورتی که تعویض رینگ پیستون به تاخیر بیوفتد، به موتور فشاری بیش از حد وارد می شود و در نهایت دیواره سیلندر آسیب می بیند.

مطالب مرتبط

سرسیلندر تونلند | میل‌لنگ تونلند | پیستون تونلند | رینگ تونلند | شاتون تونلند | یاتاقان تونلند | کاسه‌نمد و بلبرینگ تونلند | دریچه‌گاز تونلند | سیستم صوتی تونلند | پدال گاز تونلند | ترموستات تونلند | کمپرسور کولر تونلند | ایربگ تونلند | استارت تونلند | دینام تونلند