هیچ محصولی یافت نشد.

در موتور های احتراقی یکی از اجزای مهم سیلندرها هستند؛ در سیلندرها بخش متحرکی به نام پیستون قرار دارد که حرکت خطی بالا به پایین این قطعه، جرقه زنی و احتراق را کامل می کند. پیستون قطعه ای تو خالی است و شکل استوانه ای دارد، اما قسمت پایینی پیستون نسبت به قسمت بالایی آن قطر کمی کمتر دارد. قطر کم تر قسمت پایینی نسبت به بخش بالایی حرکت پیستون در سیلندر را آسان تر می نماید، همچنین در اثر انفجار و بالا رفتن دما تغییر کرده و در نهایت پیستون شکل استوانه کامل را به خود می گیرد. قطر پیستون طوری محاسبه می شود که نسبت به قطر سیلندر کوچک تر باشد و به اصطلاح نسبت به سیلندر لقی داشته باشد. این لقی بین سیلندر و پیستون با روغن پر می شود و حرکت پیستون را راحت تر می کند. تعداد پیستون ها برابر با تعداد سیلندرها می باشد و هرچه تعداد سیلندرها بیشتر باشد قدرت موتور ماشین نیز به همان اندازه افزایش می یابد.

پیستون ها از چه جنسی هستند؟

جنس پیستون از چدن، فولاد ریخته گری شده و یا آلومینیوم است؛ اگر این قطعه از جنس آلومینیوم باشد به علت سبک بودن قطعه بازدهی موتور افزایش می یابد و از طرفی شتاب موتور نیز بیشتر میگردد. پیستون های آلومینیومی به دو روش ریخته گری و آهنگری تولید می شوند و بیشتر در خودرو های سواری کاربرد دارند. پیستون های آلومینیومی که به روش ریخته گری ساخته می شوند به دلیل خللی که در بطن قطعه موجود است مقاومت در برابر گرمای کمتری درد و در نتیجه از آن برای موتورهایی که قدرت پایین تری دارند استفاده می شود. پیستون های آلومینیومی که با روش آهنگری تولید می شوند در بافت متراکم هستند و به دلیل مقاومت گرمایی بالایی که نسبت به پیستون های آلومینیومی ریخته گری دارند در موتورهایی با توان بالاتر مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع پیستون های آلومینیومی ریخته گری شده نسبت به نوع آهنگری آن دوام کمتری دارد. پیستون هایی که از چدن ساخته می شوند به دلیل ابعاد بزرگتر نسبت به سایر انواع پیستون ها و همچنین به علت زیاد بودن وزن این نوع پیستون، در موتور خودرو های دیزلی با قدرت بالا کاربرد دارند.

نحوه کار پیستون در موتور چگونه است؟

در اثر حرکت بالا به پایین پیستون درون سیلندر، مخلوط سوخت و هوا متراکم می شود و مخلوط آماده می شود تا عمل احتراق رخ دهد. پیستون ها معمولا با وزن کم ولی با توانایی انتقال حرارتی بالا تولید می شوند، تا در برابر بالا رفتن دما در اثر انفجار در محفظه احتراق، به دیواره سیلندر نچسبند و عملکرد موتور خودرو دچار اختلال نشود. موتور نیروی لازم خود را از حرکت پیستون دریافت می کند؛ در واقع احتراقی که هنگام پایین بودن پیستون در سیلندر رخ میدهد، نیرویی تولید می کند که به این نیرو با کمک شاتون به میل لنگ انتقال می یابد.

 اجزای پیستون:

پیستون از بخش های مختلفی همچون تاج، شیار رینگ، دامنه و سوراخ گژن پین تشکیل شده است. تاج بخش بالایی پیستون است که با مخلوط هوا و گاز برخورد دارد و یکی از قسمت های متغیر پیستون محسوب می شود؛ طراحی درست، متناسب و دقیق تاج با سیلندر و محفظه احتراق میتواند در قدرت تولید شده توسط موتور موثر باشد. دامنه نیز قسمت پایینی پیستون محسوب می شود که با میل لنگ و شاتون ارتباط دارد و در سه حالت بدون برش، برش سطحی و برش کامل طراحی شده است. گاهی ممکن است تاج نسبت به دامنه قطر بیشتری داشت و این تفاوت قطر میتواند بین 5/0 تا 7/0 میلی متر باشد. شیار رینگ در بخش بالایی دامنه قرار می گیرد و محل نصب رینگ ها را ایجاد می کند. سوراخ گژن پین یا همان انگشتی که برقرار کننده ارتباط بین پیستون و شاتون است و به شکل میله ای توخالی طراحی می شود.

 انواع پیستون

پیستون ها در انواع مختلفی تولید می شوند و از لحاظ جنس، شکل، طرح و... تقسیم می شوند. پیستون دو زمانه، پیستون چهار زمانه از انواع پیستون ها هستند. برای ساخت پیستون دو زمانه معمولا از آلیاژ آلومینیوم استفاده می شود و برای سواری های کوچک که حجم موتور پایینی دارند مورد استفاده قرار می گیرد؛ پیستون در این موتور ها در هر سیکل موتور، یک حرکت رفت و برگشت دارند و همین موضوع دلیلی بر اعمال فشار بیشتر به پیستون است. پیستون های چهار زمانه که عمدتا با جنس آلومینیوم یا آلیاژ چدن ساخته می شود و در بیشتر خودرو ها کاربرد دارد. این پیستون ها برای تامین نیروی لازم موتور در یک سیکل، باید دوبار حرکت رفت و برگشت را انجام می دهد.

طراحی و ساختار پیستون

 در مبحث طراحی پیستون ها به دلیل جلوگیری از اشکالاتی که ممکن است در اثر انبساط رخ دهد و برای بهینه کردن فضای لقی بین سیلندر و پیستون، طرح های مختلفی ارائه شده است. از انواع این طراحی ها میتوان به پیستون با تیغه فولادی، پیستون با شکاف عمودی و پیستون با شکاف عرضی اشاره کرد. همچنین پیستون ها از نظر شعاع دامنه ای که دارند به دسته های مختلفی مانند پیستون با برش نیمه، پیستون با برش کامل و پیستون با برش نیمه تقسیم می شوند. اگر از نظر تاج نیز پیستون مورد بررسی قرار بگیرد انواع مختلفی مثل پیستون با سر صاف، پیستون با سر محدب و پیستون با سر مقعر را شامل می شود.

چه عواملی باعث خرابی پیستون ها می شود؟

پیستون ها نیز مانند بسیاری از قطعات ممکن است دچار نقص شوند و اشکال در پیستون میتواند ضررهای زیادی را به موتور تحمیل کند. به عنوان مثال ذوب شدن پیستون یکی از اشکالاتی است که ممکن است رخ دهد و میتواند دلایل مختلفی همچون زمانبندی نادرست تزریق سوخت، اختلال در عملکرد نازل های تزریق و... داشته باشد. ترک خوردگی پیستون، خرابی رینگ پیستون و فرسایش شعاعی پیستون از جمله خرابی هایی است که ممکن است برای پیستون رخ دهد.

چگونه عمر پیستون افزایش می یابد؟

اما برای جلوگیری از بروز مشکل در پیستون بهتر است از آن مراقبت گردد. روغن کاری و روان کاری مناسب این قطعه می تواند از ایجاد نقص در پیستون جلوگیری کند. به علت فاصله کمی که قطعات با یکدیگر دارند، با کمک کاهنده های اصطکاک می توان عمر و بازده قطعات را افزایش داد.

رینگ پیستون

حلقه ای که درون شیار های رینگ قرار می گیرد، به نام رینگ پیستون شناخته می شود. برای این که رینگ پیستون در مقابل گرما از مقاومت بالایی برخوردار باشد و از طرفی خاصیت ارتجاعی داشته باشد، با چدن خاکستری تولید می شود. در هر سیلندر تعداد رینگ پیستون به کار رفته بسته به موتور و تراکم مخلوط هوا و سوخت در سیلندر و محفظه احتراق، بین 3 تا 7 عدد تغییر می کند. رینگ پیستون در انواع مختلفی همچون رینگ پیستون متراکم و رینگ پیستون روغن طراحی و تولید شده است.

مطالب مرتبط

سرسیلندر تونلند | میل‌لنگ تونلند | پیستون تونلند | رینگ تونلند | شاتون تونلند | یاتاقان تونلند | کاسه‌نمد و بلبرینگ تونلند | دریچه‌گاز تونلند | سیستم صوتی تونلند | پدال گاز تونلند | ترموستات تونلند | کمپرسور کولر تونلند | ایربگ تونلند | استارت تونلند | دینام تونلند