هیچ محصولی یافت نشد.

موتور از قطعات بسیاری همچون سیلندر، سرسیلندر، کارتر، شاتون، سوپاپ، میل سوپاپ، تسمه تایم و... تشکیل شده است. میل لنگ نیز یکی دیگر از قطعات موتور است که وظیفه تبدیل حرکت خطی به دورانی را در پیستون دارد و در نتیجه چرخ ها را به حرکت در می آورد. میل لنگ نیروی چرخشی لازم را از طریق میل سوپاپ، دنده میل بادامک به پمپ هیدرولیک، کمپرسور کولر و... منتقل می کند و آن ها را به چرخش در می آورد.

میل لنگ چیست و ساختار آن به چه شکل است؟

میل لنگ قطعه ای در سیستم موتور خودرو است که نقش اصلی را در چرخش چرخ ها و در نهایت حرکت خودرو برعهده دارد که به عنوان ستون فقرات خودرو میتوان از آن یاد کرد. لنگ های میل لنگ به پیستون ها وصل می شوند و نیروی خطی ایجاد شده توسط پیستون ها را به نیروی چرخشی تبدیل می کنند. بسته به نوع موتور خودرو تعداد لنگ ها متفاوت است، اگر موتور خطی در خودرو به کار رفته باشد تعداد لنگ ها به تعداد سیلندرها هستند، ولی اگر موتور خورجینی باشد تعداد لنگ ها نصف تعداد سیلندرها می شود. در واقع به دلیل جلوگیری از تاب برداشتن سیلندر در اثر گرمای موتور های خورجینی، تعداد لنگ های این موتور ها نصف تعداد سیلندرها طراحی شده است تا طول میل لنگ زیاد نشود. کوتاه بودن طول میل لنگ در موتور های خورجینی، احتمال تاب دیدگی میل لنگ را در اثر گرما و فشار وارده کاهش می دهد. متریال استفاده شده برای ساخت میل لنگ ترکیبی از فولاد، کربن یا آلیاژ فولاد با سایر فلزها همچون نیکل و کروم است و استفاده از وانادیوم در ساختار میل لنگ، خنک شدن این قطعه مهم به کمک هوا را تسهیل می کند. برای جلوگیری از لرزش هایی که در میل لنگ رخ میدهد در یک سر میل لنگ قطعه ای به نام فلایویل نصب می گردد. فلایویل یا چرخ طیار یک قطعه دایره شکل و دیسک مانند است که دندانه های ریز اطراف آن را در برگرفته و سطح مقطع بزرگی دارد. فلایویل ها قابلیت ذخیره و انتقال نیروی دورانی یا زاویه ای را دارند، همچنین از وظایف آن میتوان به یکنواخت کردن سرعت میل لنگ اشاره کرد.

میل لنگ ها تعدادی تکیه گاه متحرک و ثابت دارند؛ همچنین در یک انتهای میل لنگ، چرخ دنده ای نصب می شود و برای به حرکت درآوردن میل بادامک استفاده می شود. برای به حرکت در آوردن دینام، واتر پمپ، کولر و پمپ هیدرولیک فرمان در بخش جلویی این چرخ دنده، یک پولی قرار می گیرد. در ساختار میل لنگ وزنه های تعادلی نصب می شود که با نگه داشتن تعادل در مقابل فشار شاتون و پیستون ها، حرکت موتور روان تر شده و دور آن افزایش می یابد.

نشانه های خرابی میل لنگ چیست؟

تاب دیدگی یا خمیدگی زیاد و بیش از حد، بریدگی یا شکستگی میل لنگ، سوختن لنگ های متحرک و ثابت یا هردو، خراش های عمیق روی محور ها که قابلیت تراش دادن ندارد و ابعاد غیر استاندارد میل لنگ که نتوان آن را تراش داد، از علامت هایی است که نشان دهنده خرابی و مشکل در میل لنگ است و بهتر است میل لنگ تعویض شود. اما میتوان با روش هایی همچون چک کردن دمای آب رادیاتور، طول عمر میل لنگ را افزایش داد و میتوان برای حفظ سلامت بیشتر میل لنگ سیستم های روغن کاری خودرو را چک کرد تا قطعات خشک کار نکنند و آسیبی به آن ها نرسد.

علل خرابی میل لنگ چیست؟

از دلایلی که موجب تخریب میل لنگ می شود میتوان به لقی افقی بیش از اندازه ی میل لنگ، عدم تعادل فشار سیلندرها، کم بودن فشار روغن، تنظیم نبودن موتور و ساییدگی میل لنگ به دلیل لقی غیرمجاز یاتاقان ها، اشاره کرد. از نشانه هایی که هشدار می دهد میل لنگ دچار خرابی شده میتوان قفل شدن موتور، کاهش فشار روغن که می تواند به دلیل لقی بیش از اندازه یاتاقان باشد و صدای بلند تق تق در هنگام افزایش سرعت را نام برد.

پولی سر میل لنگ چیست؟

پولی در سر میل لنگ وظیفه منتقل کردن قدرت را به سایر بخش ها همچون پمپ هیدرولیک و واتر پمپ را دارد، این انتقال قدرت به وسیله تسمه صورت می گیرد. برای دفع ضربات کمپرسور کولر و پمپ روغن هیدرولیک به میل لنگ و برعکس، پولی سر میل لنگ را در قالب سه قطعه جدا از هم تولید می شود. قطعات داخلی و بیرونی پولی سر میل لنگ از جنس فلز و بخش میانی با متریال لاستیک ساخته می شود. پولی به کمک بخش داخلی به میل لنگ متصل می شود که با خار ثابت شده و با یک پیچ روی میل لنگ بسته می شود و در قطعه بیرونی، شیارهایی برای جای گیری تسمه تعبیه شده است. به کمک لاستیک که در ساخت قطعه میانی پولی سر میل لنگ به کار می رود، قطعه انعطاف پذیری کمی پیدا می کند و شدت ضربات وارده به پولی کاهش می یابد. پولی سر میل لنگ در انواع مختلفی همچون پولی ساده، پولی شیاردار، پولی مخروطی و پولی دندانه دار، تولید می شود. پولی سر میل لنگ نیز مانند سایر قطعات احتمال خرابی دارد و اگر این قطعه نامرغوب باشد علاوه بر عمر کوتاهی که دارد، سایش و لرزش در بخش میانی رخ می دهد و بر روی عملکرد سایر قطعات تاثیر می گذارد.

مطالب مرتبط

سرسیلندر تونلند | میل‌لنگ تونلند | پیستون تونلند | رینگ تونلند | شاتون تونلند | یاتاقان تونلند | کاسه‌نمد و بلبرینگ تونلند | دریچه‌گاز تونلند | سیستم صوتی تونلند | پدال گاز تونلند | ترموستات تونلند | کمپرسور کولر تونلند | ایربگ تونلند | استارت تونلند | دینام تونلند