هیچ محصولی یافت نشد.

هر اتومبیل برای حرکت علاوه بر سوخت، به جریان برق نیاز دارد که سیستم برق رسانی خودرو وظیفه تامین برق مورد نیاز را بر عهده دارد. باتری به عنوان چشمه تولید برق در خودرو شناخته می شود، اما در حقیقت دینام منبع اصلی تولید برق در اتومبیل است. دینام همچنین وظیفه دارد تا باتری را مجد شارژ نماید.

دینام تونلند چیست؟

ژنراتوری که وظیفه توزیع برق در خودرو و شارژ کردن باتری خودرو را برعهده دارد تعریف دقیق تری از دینام می باشد. دینام حدودا اندازه یک نارگیل است و در بخش جلویی موتور قرار میگیرد و در اطراف آن کمربندی نصب می شود، در واقع در خودرو هایی که دارای موتور احتراق داخلی هستند از دینام استفاده می شود و در خودرو هایی که جدیدتر هستند آلترناتور نصب می شود.

دینام از چه اجزایی تشکیل شده است؟

دینام متناسب با نوع و قدرت مورد نیاز برای یک خودرو، اجزای مختلفی دارد. اما از اجزای اصلی دینام می توان به پوسته دینام، یکسو ساز دیود، استاتور، روتور ، فن خنک کننده، و آفتامات اشاره نمود.

پوسته دینام:

پوسته در واقع متشکل از دو قطعه آلومینیومی است که به غیر از قرقره، سایر بخش های دینام را در خود جای می دهد. روی پوسته دینام معمولا دو بلبرینگ نصب می شود تا محور روتور راحت در دینام به گردش درآید. در پوسته از آلومینیوم استفاده می شود تا انتقال حرارت به بیرون با سرعت بالایی صورت پذیرفته و در نهایت دمای دینام بیش از حد بالا نرود.

یکسو ساز دیود:

برق خروجی از دینام، متناوب یا همان AC است. اما مدار الکتریکی خودرو و برق لازم برای شارژ کردن باتری، باید مستقیم یا DC و با ولتاژ ثابت باشد. دیودها به عنوان یکسو کننده دینام وظیفه تبدیل برق AC به DC را دارد. برای یکسو کردن جریان برق در دینام، پل های دیودی مورد استفاده قرار می گیرد و متناسب با نوع دینام تعداد این پل ها متفاوت است. دینام ها حداقل دارای یک پل هستند و هر پل نیز دارای 4 دیود است.

استاتور:

استاتور شامل سیم پیچ و هسته می باشد و وظیفه ایجاد جریان برق را بر دوش دارد. چرخش روتور، الکترون را در سیم پیچ های ثابت شده ی استاتور به حرکت در می آورد و جریان برق تولید می شود. هسته استاتور نیز متشکل از بدنه ای فلزی و شیاردار می باشد که در واقع تعدادی حلقه آهنی در کنار هم آن را تشکیل می دهند. بالشتک های دینام در واقع همین حلقه های آهنی هستند که به کمک پرچ و خارهای مخصوصی به یکدیگر مرتبط می شوند. بین سیم پیچ و هسته استاتور ارتباطی نیست و با عایق بین این دو بخش استاتور فاصله ای ایجاد می شود. استاتور سه فاز به استاتوری گفته می شود که سه سر سیم از آن خارج شده باشد. به دلیل اختلاف فاز در بخش خروج استاتور، جریان برق این جزء از دینام متناوب است. یکی از علت های تفاوت بین دینام های مختلف، میتواند تعداد، قطر، جنس و تعداد دورهای سیم پیچ موجود در استاتور باشد.

روتور:

روتور یا آرمیچر در واقع بخش متحرک دینام محسوب می شود که حرکتی چرخشی دارد. این قسمت از دینام در واقع وظیفه ایجاد میدانی مغناطیسی برای استاتور را بر عهده دارد. محوری آهنی و متصل به قرقره دینام، همراه روتور است که با نیروی مکانیکی موتور به چرخش درآمده و در نهایت به چرخیدن آرمیچر کمک می نماید. بر روی این محور آهنی هسته ای چند تیکه به صورت V کنار هم قرار دارند. دور محور و شفت روتور و روی یک قاب پلاستیکی، سیم پیچی پیچانده می شود که دوسر آن از پوسته روتور بیرون است و به حلقه هایی مسی به اسم کلکتور اتصال می یابد. جریان برق مورد نیاز برای جاری شدن در سیم پیچ دور شفت و به وجود آمدن میدان مغناطیسی در دینام به کمک برق باتری خودرو تامین می شود.

فن خنک کننده:

حرکت دائمی روتور موجب بالا رفتن دما و ایجاد حرارت زیادی در دینام می شود و برای رفع این مشکل از پولی و پره خنک کننده استفاده می شود. چرخش این فن خنک کننده همزمان با چرخش روتور است و همزمان با روتور به گردش درمی آید تا هوا را از قسمت جلویی آلترناتور وارد و از بخش عقبی آن خارج کند و در نهایت موجب پایین آمدن دما شود. محل قرارگیری این فن خنک کننده بسته به نوع دینام متغیر است، گاهی درون پوسته اصلی و گاهی در بخش بیرونی پوسته نصب می شود.

آفتامات:

آفتامات یا تنظیم کننده ولتاژ در دینام به عنوان ناظر، توان تولید شده توسط دینام را پایش می نماید. میزان ولتاژ خروجی به سمت باتری را کنترل کرده و نیروی را به سایر بخش های خودرو تزریق می کند و در توان خارج شده از دینام مؤثر است.

نحوه کار دینام تونلند چگونه است؟

بعد از آشنایی با جزئیات دینام بهتر از نحوه کر کردن دینام نیز بیان شود. دینام تامین کننده بخش اعظمی از برق خودرو است. شارژ مجدد باتری به کمک دینام صورت می گیرد. تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی از وظایف دینام است.

تولید برق در گام اول توسط موتور آغاز شده و در اغلب اتومبیل های مدرن دینام توسط میل لنگ موتور و کمربند مارپیچ شروع به حرکن می کند. برق با چرخیدن روتور تولید می شود و به کمک آهن رباهای اطراف روتور، میدان مغناطیسی ایجاد می شود و قدرت تولید شده به آفتاماب رسیده و برق را در خودرو توزیع کرده و ولتاژ باتری را کنترل می نماید.

برای شارژ شدن باتری نیز باید برق دینام ازحالت AC به DC تبدیل شود، در واقع به کمک یک سو کننده دینام، دیود، برق متناوب به برق یک طرفه مبدل می شود. بعد از این تبدیل باتری برق تولید شده توسط دینام را برای شارژ مجدد خود استفاده می نماید.

نشانه های خرابی دینام:

دینام طول عمری بین 10 تا 15 سال داشته و قابل تعمیر نیست. در صورتی که این بخش از خودرو تخریب شود، خودرو می تواند مدت کوتاهی را به کمک باتری به حرکت خود ادامه دهد اما پس از مدتی و با تمام شدن شارژ باتری، موتور خودرو خاموش می شود.

روشن شدن چراغ هشدار Charge

از مرسوم ترین نشانه خرابی در دینام میتوان به روشن شدن چراغ هشدار باتری بر روی صفحه پشت فرمان اشاره کرد. البته روشن شدن این چراغ در هنگام آغاز شدن احتراق نشانه مشکل نیست اما اگر بعد از روشن شدن موتور این چراغ روشن باشد میتوان آن را علامت خرابی در سیستم شارژ خودرو باشد . روشن شدن این چراغ لزوما به معنای خرابی قطعه دینام نیست و باید با بررسی دقیق تر قطعه خراب را پیدا کرد.

کاهش نور چراغ های جلو

کم نور شدن چراغ های جلو پس از خاموش شدن موتور نیز می تواند از علائم خرابی سیستم شارژ خودرو باشد . ایجاد شدن این مشکل میتواند به علت وجود یک دینام ضعیف، باتری معیوب یا ضعف در اتصال پایانه های باتری باشد.

صدای وز وز دینام

شنیدن صدای وز وز دینام اشاره به مشکل در دینام دارد. و در برخی خودرو ها میتواند به دلیل خرابی قرقره دینام باشد.

دلایل خرابی دینام چیست؟

زمانی که موتور محافظ آسیب می بیند، عمر دینام کاهش می یابد و زودتر تخریب می شود. دلیل این خرابی زودتر از موعد، ورود آب به دینام است و سرعت فرسایش دینام را افزایش می دهد. پس بهتر است اگر زیر پوش موتور آسیب دیده است، تعویض شود تا از کثیف و مرطوب شدن محفظه موتور جلوگیری شود.

نشت سیال خنک کننده مانند روغن، میتواند به دینام آسیب وارد کند و خرابی دینام را به همراه داشته باشد. درواقع دینام باید از آب و مواد تمیز کننده و شوینده حفظ شود.

مطالب مرتبط

سرسیلندر تونلند | میل‌لنگ تونلند | پیستون تونلند | رینگ تونلند | شاتون تونلند | یاتاقان تونلند | کاسه‌نمد و بلبرینگ تونلند | دریچه‌گاز تونلند | سیستم صوتی تونلند | پدال گاز تونلند | ترموستات تونلند | کمپرسور کولر تونلند | ایربگ تونلند | استارت تونلند | دینام تونلند