هیچ محصولی یافت نشد.

موتورهای احتراقی در زمان تولید نیرو، گرمای زیادی تولید می کنند و همزمان با بالا رفتن سرعت نیز دمای موتور افزایش می دهد، اگر این افزایش گرما کنترل نشود با بالا رفتن دمای موتور، بخش های مختلف خودرو ممکن است دچار اختلال شوند و مشکلات زیادی رخ دهد. این افزایش دما میتواند در نهایت موتور را تخریب می کند و پیشرانه متوقف می شود. سیستم خنک کننده خودرو وظیفه دارد تا از بالا رفتن بیش از حد دما جلوگیری کند و در حقیقت دما موتور را تنظیم نماید. همچنین این سیستم مهم باید از افت دمای زیاد موتور ممانعت نماید تا موتور بتواند در دمایی مناسب به کار خود ادامه داده و متوقف نشود. اگر سیستم خنک کننده در خودرو به خوبی عمل کند، در بازده و کارآیی موتور تاثیر مثبت دارد.

عملکرد ترموستات تونلند چگونه است؟

ترموستات از قطعات مورد استفاده در سیستم های خنک کننده و گرم کننده است و یکی از حیاتی ترین قطعات در سیستم خنک کننده خودروهایی با سوخت فسیلی به حساب می آید. با بالا رفتن دما، روغن سیستم روان کاری رقیق شده، بالعکس با پایین آمدن دما، روغن روان کاری غلیظ می شود و در صورت بروز دادن هر کدام از اتفاقات ذکر شده، راندمان و بازده موتور کاهش می یابد. برای جلوگیری از بروز این مشکلات، در سیستم خنک کننده خودرو از ترموستات استفاده می شود و فعالیت درست این قطعه مهم، تاثیرگذاری بالایی بر روی کارآیی خودرو دارد. ترموستات وظیفه دارد تا با پایش دائمی دمای موتور، از نوسان دمای پیشرانه جلوگیری کرده و دمای موتور را در حالت بهینه ای تنظیم می کند تا کاهش یا افزایش دما بر عملکرد موتور تاثیر منفی نگذارد. در واقع دمای بهینه ای که موتور بازده خوبی داشته باشد، در خودروهای بنزینی 85 درجه سانتی گراد است و ترموستات موظف است تا دما را به صورت مداوم کنترل و تنظیم نماید.

ترموستات با تشخیص دمای موتور، متناسب با شرایط مسیر ورود آب را به سیستم خنک کننده درون موتور بسته یا باز می کند. در واقع ترموستات به عنوان سوپاپی عمل می کند که دما را سنجیده و آن را به دمای بهینه می رساند.

انواع ترموستات چیست؟

 ترموستات ها بسته به حساسیت پیشرانه، مهم بودن کنترل کردن دما و میزان دقت برای آن که دما تنظیم گردد، در انواع مختلفی تولید و با در نظرگرفتن شرایط ذکر شده بر روی خودرو نصب می شوند. ترموستات های الکترومکانیکی، اکترونیکی، فانوسی و مومی از انواع مختلف ترموستات ها هستند.

ترموستات های الکترومکانیکی طول عمر بالایی دارند و دو نوع حسگر دما هستند و باز و بسته شدن سوپاپ توسط یک رابط مکانیکی صورت میپذیرد. حسگرها از جنس فلز یا مایع ساخته می شوند. ترموستات الکترومکانیکی بسته به نوع متریال استفاده شده در آن به نام های موبین و بایماتال نیز شناخته می شود.

در ترموستات های الکترونیکی سیگنال های تغییرات دما، توسط حسگرهای دما به شکل جریان الکتریکی به رله ای مینیاتوری فرستاده می شوند. این رله سوپاپ را کنترل می نماید و متناسب با سیگنال هایی که دریافت می شود باز و بسته می شود.

ترموستات های فانوسی در گذشته بسیار مورد استفاده بودند که به علت استفاده از الکل در این ترموستات ها، قرار گرفتن این نوع از ترموستات ها در کنار موتور میتواند خطر آفرین باشد. در محفظه ی ترموستات فانوسی، الکل وجود دارد که در اثر انبساط یا انقباض آن، پیستون واکنش نشان داده و سوپاپ تغییر حالت می دهد.

ترموستات های مومی نیز نوعی دیگر از ترموستات هستند که موم حساس به دمایی در محفظه ی این ترموستات ها قرار میگیرد و انبساط و انقباض این موم در باز و بسته شدن سوپاپ ترموستات موثر است. این موم های مخصوص با توجه به دمایی که عملکرد موتور در آن بهتر است، به وسیله کارخانه های فعال در صنعت خودرو سازی ساخته می شوند.

ترموستات تونلند از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

ترموستات به عنوان تنظیم کننده دما در خودرو قعالیت می کند و با تنظیم مقدار مایع خنک کننده ای که در مدار جاری می شود، دما را بهینه می کند. ترموستات قطعه کوچکی در حدود 5 سانتی متر است و از اجزایی همچون بدنه ترموستات، شیر، ساچمه مومی، دیافراگم لاستیکی، مجرای کنار گذر و فنر برگشت دهنده تشکیل شده است. ساچمه مومی نسبت به تغییرات دما حساس است و تاثیرگذار بر باز و بسته شدن شیر ترموستات می باشد. در ترموستات محفظه ای بسته شده و حاوی پودر مومی می باشد که به آن ساچمه مومی گفته می شود و محل قرارگیری آن درون دیافراگم لاستیکی است. با تغییر دما، ساچمه منبسط شده و نیرویی را به پیستون فولادی وارد می کند تا شیر ترموستات باز شود و آب سرد وارد مدار گردد. هنگامی که آب وارد مدار می شود و دما کاهش پیدا می کند، مجدد ساچمه مومی به حالت اولیه برمیگردد و فنر بازگشت دنده پیستون را به سمت بالا برگشت می دهد؛ در اثر این برگشت، شیر ترموستات بسته می شود. در صورتی که مایع خنک کننده افزایش دما پیدا کند، با طی شدن فرایند ذکر شده سوپاپ ترموسات باز می شود و سیال خنک کننده به سمت رادیاتور جاری می شود تا کاهش دما صورت پذیرد. حساسیت دمایی ساچمه مومی را کارخانه سازنده و متناسب با دمای بهینه ای که موتور در آن عملکرد خوبی دارد، مشخص می شود که این دمای حساسیت تنظیم شده، قابل تغییر یا تنظیم دوباره نیست.

هنگامی که بخاری خودرو روشن است، ترموستات آب گرم را به بخش بخاری خودرو می رساند، گرمای اّب برای بالا بردن دمای سیستم تهویه کابین مورد استفاده قرار میگیرد.

سوراخ روی ترموستات چه دلیلی دارد؟

در مواردی روی بعضی از ترموستات ها، سوراخی وجود دارد که عملکردی مانند یک سوپاپ دارد، این سوراخ فشار میان مدار بخاری و رادیاتور را تعدیل می نماید. هنگامی که ترموستات بسته می باشد، رادیاتور باز شده و هواگیری به صورت خودکار اتفاق می افتد. در صورتی که هوایی برای هواگیری وجود نداشته باشد، این حفره از عبور مایع جلوگیری می نماید.

ترموستات تونلند چقدر عمر می کند؟

بسیاری از قطعات در خودرو پس از مدت معینی، تعویض می شوند تا در بهبود بازده خودرو اثر منفی نگذارند. ترموستات نیز از قطعاتی است که در صورت تخریب میتواند مشکلاتی جدی را برای موتور به همراه آورد و در صورتی که تعویض نشود باید هزینه زیادی پرداخته شود. ترموستات قطعه ای نیست که بتوان آن را تعمیر نمود و اگر تخریبی در این قطعه صورت گیرد باید تعویض گردد. پیشنهاد می شود بعد از هر 50,000 کیلومتر تعویض گردد یا هر سال، ترموستات جدید جایگزین ترموستات قبلی گردد.

خرابی ترموستات تونلند چه دلایلی دارد؟

در صورتی که ترموستات به خوبی کار نکند، تاثیرات سوء بر عملکرد موتور دارد و بازده را کاهش می دهد و میتواند موجب تخریب موتور نیز بشود. علائم مختلفی وجود دارد که نشان می دهد ترموستات دچار اشکال شده است که در زیر به چند مورد اشاره می شود:

·      درز کردن مایعات از رادیاتور خودرو

·      کاهش دمای غیر طبیعی و شدید موتور

·      افزایش یافتن مصرف سوخت

·      به جوش آمدن اتومبیل

·      بالا رفتن آمپر دما در پشت فرمان و رسیدن به بخش قرمز رنگ درجه بندی

مطالب مرتبط

سرسیلندر تونلند | میل‌لنگ تونلند | پیستون تونلند | رینگ تونلند | شاتون تونلند | یاتاقان تونلند | کاسه‌نمد و بلبرینگ تونلند | دریچه‌گاز تونلند | سیستم صوتی تونلند | پدال گاز تونلند | ترموستات تونلند | کمپرسور کولر تونلند | ایربگ تونلند | استارت تونلند | دینام تونلند